Dziś Prime League na swoich profilach społecznościowych opublikowało oficjalne oświadczenie o tym, że PENTA 1860 została wykluczona z rozgrywek. Powodem było powtarzające się niewywiązywanie z zobowiązań finansowych.

PENTA 1860 to bardzo długo utrzymująca się na niemieckiej scenie formacja. Natomiast do Prime League dostała się dopiero pod koniec 2020 roku. Sezon 2021 PTA zaczęło całkiem nieźle, plasując się na siódmej pozycji podczas wiosennego splitu. Za to lato mimo brak zmian w składzie poszło im z początku znakomicie. Scarface i spółka zdominowali fazę zasadniczą, a to dało im awans do finału. Jednak w tym już przegrali 0-3 z BIG, a na EU Masters skończyli na ostatnim miejscu z bilansem 0-6. Do teraz ze starego składu zespołu zostali tylko Rulfchen oraz Fun K3y, aczkolwiek nie poszło im już zbyt dobrze, a na dodatek ich organizacja nie wywiązywała się z zobowiązań finansowych.

Reakcja Prime League nie mogła być inna. Penta 1860 zostaje wykluczona z niemieckich rozgrywek i nie wystąpi w relegacjach o utrzymanie w PRM, a wszystkie ich zaplanowane mecze są liczone jako zwycięstwa walkowerem drużyny przeciwnej. Ponadto PTA nie będzie mogło brać udziału w żadnych rozgrywkach organizowanych przez Prime League oraz nie może sprzedać swojego miejsca. Te w drugiej lidze zostało przekazane drużynie, która otarła się awans do niej, czyli TeamOrangeGaming. Na koniec oświadczenia Prime League wspomniało o świetnym letnim splicie w 2021 roku w wykonaniu Penta 1860. A także podziękowało wszystkim zawodnikom grającym w tej formacji.

Turniej o awans do głównej dywizji Prime League rozpocznie się już dziewiątego września. W pierwszym meczu Hertha BSC eSport z Matisławem w składzie zagra z WAVE Esports. Zwycięzca podejmie No Need Orgy w meczu o awans, a przegrany zagra z przegranym ze wspomnianego spotkania o drugi slot w PRM. To wszystko za sprawą tego, że NNN wygrało już walkowerem z PENTA 1860. PTA było dość zasłużoną organizacją na esportowej scenie, ale dobrze, że wypadło z rozgrywek. Niewywiązywanie się z zobowiązań finansowych musi być karane. Społeczność szybko i pozytywnie zareagowała na te wieści, a najpopularniejszy stał się filmik Seaz'a (były wspierający PENTA 1860) na twitterze, w którym wyrzuca on koszulkę zespołu przez okno.