Za nami pierwsza kolejka Prime League, w której zobaczyliśmy aż 15 spotkań. Nie da się oczywiście od razu wyciągać wielkich wniosków z jednej kolejki, ale jak najbardziej można pochwalić kilka drużyn.

Przed rozpoczęciem ligi niemieckiej pisałem, że głównymi faworytami są Berlin International Gaming oraz mousesports. Ci pierwsi udowodnili swoją wartość i we wszystkich trzech meczach wygrali w świetnym stylu, niszcząc nexus przed 27 minutą. Melonik grał stabilnie, aczkolwiek nie miał wielkiego wpływu na rozgrywkę, a najwięcej robili RKR oraz Akabane, który zdobył dwie nagrody MVP. Natomiast MOUZ znajdowało się w innej sytuacji, ponieważ było zmuszone grać z rezerwowym toplanerem na pozycji strzelca. Mimo to dali radę wygrać dwa pierwsze spotkania i dopiero w ostatnim dniu ulegli na GamerLegion.

Wspomniane GL wygrywało, grając dla nich standardowo, czyli różnymi taktykami. Z myszkami pokazali Sorakę na dolnej alei zaś z UOL Hjarnan podjął Heimerdingera. Jednak po tej kolejce mają bilans 2-1, tak jak SK Gaming Prime, w którym twohoyrz zdobył pentakilla na Akali. Obie ekipy łączy to, że przegrały na drużynę, w której analitykiem jest Arces.

PENTA 1860 we wszelkich power rankingach była stawiana na siódmej pozycji, a w tej kolejce podejmowała trzy czołowe drużyny Prime League. Phantomles i spółka zdecydowanie zaskoczyli wszystkich i pokazali, że mogą spokojnie powalczyć o play-offy, a może nawet o EUM. Najpierw zdominowali GamerLegion, a dzień później ograli SK Gaming Prime. Co prawda na koniec zostali zmiażdżeni przez BIG, ale Pridestlkr i spółka są dużo lepsi od reszty stawki, więc nie jest to ujma. Tytuły MVP w PTA zdobywali Leon oraz Scarface, ale ekipa wygrywała świetnym zgraniem drużynowym. Teraz PENTA 1860 będzie miała łatwiejsze zadanie, gdyż zmierzy się z EURONICS i E WIE EINFACH. A są to drużyny, które zajęły ostatnie miejsca w wiosennym splicie i nie zrobiły żadnych zmian.

Rozczarowaniem super kolejki z pewnością jest Unicorns Of Love Sexy Edition. Ekipa może niestawiana wśród faworytów do awansu na EUM, ale jednak uważana za topową w lidze niemieckiej, przegrała wszystkie trzy spotkania. W dodatku na nie najlepsze zespoły, gdyż WAVE Esports, SK Gaming Prime oraz GamerLegion. Również po Schalke Evolution spodziewano się trochę więcej. Zwyroo i spółka przegrali dwa pierwsze mecze, ale w ostatnim zwyciężyli, więc oby to był krok w dobrą stronę.

W następnej kolejce zobaczymy 10 meczów. Najciekawiej zapowiadają się starcia: SK Gaming Prime kontra mousesports oraz MOUZ vs BIG. Pierwsze odbędzie się we wtorek o 19:00, a drugie w środę o 21:00.