Po zaciętym meczu PDW sięga po swój czwarty triumf. Czajek i spółka po wczorajszej wpadce pokazali, na co ich stać i pokonali Illuminar Gaming. Natomiast IHG też nie ma się czego wstydzić, gdyż z taką formą oba zespoły powinny awansować do play-offów.

Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Co prawda Illuminar Gaming miało rekord 4-3, a PDW 3-4. W dodatku w pierwszym spotkaniu tych drużyn w tym sezonie, górą było właśnie IHG. Jednak PDW ma na papierze lepszy skład i również potrafi grać dobre League of Legends

Illuminar Gaming 0-1 PDW (MVP: Czajek)

Gnar / Fiddlesticks / Nocturne / Jinx / Thresh – Sett / Diana / Sylas / Xayah / Nautilus

Start rozgrywki był spokojny i wyrównany. Illuminar Gaming wzięło pierwszego smoka, a na górnej alei Color miał lekką przewagę farmy. Natomiast już w 9 minucie sytuacja się zmieniła, gdyż IHG wyeliminowało dwóch przeciwników i zgarnęło Herolda. Potem Lequ i spółka wzięli kolejnego smoka i kontrolowali mapę, aż do pierwszego błędu, gdy poszli zbyt agresywnie na dolnej alei. Tam świetnie zainicjował kubYD, a Czajek wysadził trójkę rywali. Następnie działo się sporo, PDW lekko przeważało, ale wynik był w miarę równy.

Kluczowa dla losów rozgrywki była walka w 32 minucie przy jamie smoka. W niej genialnie w trzy osoby wszedł Bruness, a po tym PDW wysadziło rywali i poszło po nexus.

W pozostałych spotkaniach dzisiejszego dnia również się sporo działo. Team ESCA Gaming zdominowała Komil&Friends. AGO Rogue rozgromiło devils.one. A na koniec K1CK zwyciężyło z Dżentelmenami. MVP zdobywali: Jaqen, Lurox i Puki Style.