Takiej sensacji jeszcze w Ultralidze nie było. PDW ogrywa AGO Rogue 3-0 w małym finale Ultraligi. Faworyt został zgnieciony, a tytuł MVP serii zdobył jeden z najmniej docenianych strzelców, czyli Odi11.

PDW 1-0 AGO Rogue

Camille / Nocturne / Twisted Fate / Ziggs / Trundle – Renekton / Lee Sin / Graves / Xerath / Tahm Kench

Pierwsza mapa wtorkowej serii zaczęła się genialnie dla PDW. kubYD zgarnął pierwszą krew w akcji dwóch na dwóch, na dolnej alei. Natomiast jak szósty poziom wbili Bruness i Czajek, to cały czas schodzili na boczne alejki i wyłapywali przeciwników. A potem nie było już co zbierać. PDW robiło, co tylko chciało i zakończyło rozgrywkę w 31 minucie.

PDW 2-0 AGO Rogue

Jax / Lee Sin / Twisted Fate / Tristana / Trundle – Camille / Viego / Galio / Samira / Leona

Trochę dłuższa była druga gra, jednak mimo wyrównanej do minuty rozgrywki Odi11 i spółka znów mieli wszystko pod kontrolą. Kluczowa była walka drużynowa w 31 minucie, ponieważ strzelec PDW powystrzelał rywali, a jego ekipa poszła po smoka, a niedługo po tym po nexus.

AGO Rogue 0-3 PDW

Dr. Mundo / Viego / Leblanc / Ezreal / Braum – Camille / Nocturne / Malzahar / Kog'Maw / Leona

Trzecia mapa zaczęła się dużo lepiej dla AGO Rogue, które zmieniło stronę. Pierwszą krew zgarnął Lurox po zejściu na górną aleję. Za to chwilę później Lurox pojawił się na środkowej alei i również zdobył zabójstwo na swoje konto. Ponadto Chres 1 vs 1 dominował Czajka we wszystkim, a RGO miało przewagę 4 tysięcy sztuk złota w 15 minucie. Jednak PDW świetnie się broniło i z czasem przestało pozwalać na cokolwiek przeciwnikom. Losy rozgrywki odwróciły się po walce drużynowej w 29 minucie. W niej Odi11 znalazł świetną pozycję i wysadził wszystkich oponentów. Następnie działo się bardzo dużo, raz jedni brali duszę smoka, a drudzy Barona. Natomiast wszystko zakończyło się po tym, jak RGO poszło za bardzo do przodu. PDW to wykorzystało i wyeliminowało rywali oraz poszło po nexus w 46 minucie.

PDW jest już w wielkim finale szóstego sezonu Ultraligi. Natomiast już dziś poznamy rywala AGO Rogue w walce o ten finał. Illuminar Gaming zmierzy się z Team ESCA Gaming także o awans na EU Masters.