Jak radzą sobie bohaterowie, którzy zostali zmienieni w patchu 11.18? Spójrzmy na infografikę, która nam odpowie na to pytanie!

Patch 11.18 wprowadził naprawdę dużo zmian na Summoners Rift. Łatka jest jedną z dwóch, która przygotowuje metę pod nadchodzące Mistrzostwa Świata League of Legends, przy czym „osiemnastka” jest mocno eksperymentalna i testowa. Warto więc rzucić okiem na to jak modyfikacje w balansie wpłynęły na poszczególne czempiony, bo… niektóre zbuffowane postacie mają gorszy współczynnik zwycięstw.

Najbardziej na obowiązującym patchu zyskał Gangplank, któremu wciąż daleko do 50% winratio. Jednak większa liczba punktów zdrowia mocno podniosła jego szansę na zwycięstwo. Jeśli mówimy o zdrowiu, to warto tutaj wymienić Sorakę, która jest zaraz za Postrachem Siedmiu Mórz. Ambulans na dwóch kopytkach dzięki modyfikacji umiejętności ostatecznej zyskała 2.36% winratio, dzięki czemu dobija obecnie do 55%. Jest to jeden z najwyższych współczynników spośród wszystkich czempionów!

Po drugiej stronie możemy spotkać Renektona, któremu mocno oberwało się na solokolejce. Pustynny Rzeźnik mimo stabilnej pozycji w grze profesjonalnej, niedomagał już na niższych poziomach, a kolejny nerf spowodował, że posiada zaledwie 44% wygranych spotkań. Nieudane zmiany dotknęły również Fizza, który nie miał stracić na mocy, a mimo to osłabienie jego „R-ki” mocno wpłynęło na jego winratio.

Oto jak prezentuje się pełna lista zmienionych czempionów:

fot. Lolalytics.com