W dzisiejszej aktualizacji zmian doczekało się aż czternaście czempionów, z czego ponad połowa otrzymała wzmocnienia.

W łatce, która dziś w nocy wylądowała na serwerach znajdziemy sporo wzmocnień i osłabień, lecz jedną z najważniejszych spraw jest ucięcie taktyki supportów na górnej alei. Riot Games postanowił poradzić sobie z tym zagraniem w bardzo prosty sposób – przedmioty przeznaczone dla wspomagających będą dawać dodatkowe złoto, wyłącznie gdy obok Was znajduje się sojusznik. Jeśli chodzi o globalne zmiany, to opancerzenia wież będą dawać więcej złota po zniszczeniu, lecz będą bardziej wytrzymałe, szczególnie na ataki z dystansu.

Jeśli chodzi o wzmocnienia postaci, to zdecydowanie najbardziej powinni ucieszyć się gracze Neeko. Zmiennokształtna otrzymała buffy do prędkości ataku, lepsze skalowanie obrażeń na kolco-plączkach oraz dodatkową tarczę umiejętności ostatecznej. Spore zmiany dotknęły również Kai`Sy, której pogrzebano w umiejętnościach Q i W aby lepiej odczuwać ich ewolucję. Kayn od teraz szybciej będzie zdobywał ładunki potrzebne do przemiany oraz bardziej spowalniał wrogów za pomocą Dotyku Ostrza.

Jeśli chodzi o osłabienia, to największe dotknęły Ornna i Setta, czyli obecnie dwóch najchętniej wybieranych postaci na górną aleję, które w niektórych grach pojawiały się również na środku. Potężny Kowal otrzymał kilka zmian umiejętności biernej, przez które później będzie mógł ulepszać przedmioty swoje oraz swoich sojuszników. Z kolei Sett stracił sporą ilość zdrowia – tego bazowego oraz jego przyrostu i dodatkowo delikatnie osłabiono jego R-kę.

Pełne omówienie zmian możecie znaleźć w poniższym filmie: