Dziś na oficjalnych serwerach League of Legends wylądował patch 10.3, który przyniósł sporo zmian. Szczególnie szczęśliwi powinni być leśnicy.

Zgodnie z planem, Riot Games uraczyło nas kolejną aktualizacją, w której zmiany dotknęły aż szesnastu czempionów. Oprócz tego dorzucono zmiany w zdobywaniu doświadczenia i złota w lesie, ze względu na słabą pozycję junglerów w łatce 10.2.

Jeśli chodzi o wzmocnienia, to mogą się z nich cieszyć kolejno: Azir, Corki, Ezreal, Galio, Sejuani oraz Yuumi. Imperator pustyni otrzymał pod 40 startowej many, a jego umiejętność ostateczna będzie szersza o jednego żołnierza na każdym poziomie. Paczki Corkiego od teraz będą jeszcze silniejsze za pomocą dodatkowego spowolnienia, lecz jest to zmiana, która nie powinna go na stałe przywrócić do mety. Z kolei szanse ma na to Ezreal, który  bardzo ucierpiał po usunięciu z gry Runy Kleptomanii, co rekompensowane mu jest za pomocą większego przyrostu szybkości ataku i many. Natomiast Yuumi otrzymuje kolejnego małego reworka – ponownie zwiększono jej obrażenia z Q, a zmniejszono leczenie.

Jeśli chodzi o osłabienia, to naturalnie dotknęły one Akali, Setta, Rumble'a czy Dianę. W poprzednim patchu postacie te były zdecydowanie zbyt silne, co można było zauważyć chociażby po profesjonalnych meczach. Sporo nerfów wycelowane zostało w tzw. „świętą trójcę strzelców”, czyli Apheliosa, Miss Fortune i Sennę, bo właśnie do wyboru tej trójki ograniczali się zawodnicy chociażby w LEC. Będąc przy najlepszej europejskiej lidze, nie znajdziemy tutaj zapowiedzianych nerfów Soraki na górnej alejce, lecz uświadczyliśmy osłabienia Sony.

Pełną listę zmian możecie znaleźć pod tym adresem, zaś omówienie ich w poniższym filmie: