Dziś na oficjalnych serwerach pojawił się patch 10.22, który wprowadza nową postać Seraphine oraz zmienia mechanikę kilku dobrze nam znanych czempionów.

Łatka sygnowana numerem 10.22 jest ostatnią aktualizacją w czynnym sezonie dziesiątym, wszak już za dwa tygodnie na oficjalnych serwerach pojawią się zmiany związane z przedsezonem. Nim jednak to nastąpi, Riot Games wprowadził do gry nowego czempiona – Serpahine, czyli gwiazdę muzyki w Piltover. Jej czarujący śpiew jest jednocześnie jej bronią w walce z przeciwnikami i narzędziem wspierania sojuszników. Najpewniej Rozmarzona Piosenkarka najlepiej będzie się czuła w roli wpierającego na dolnej alei.

Jeżeli chodzi o pozostałe zmiany, to najwięcej otrzymał Brand, którego umiejętność E zawsze rozprzestrzenia się na pobliskie cele. Zaraz za nim warto wspomnieć o Annie, która od dziś śmiało może być wybierana jako support. Rework jej tarczy sprawia, że może ją rzucać na sojuszników, zwiększając ich żywotność. Więcej pisaliśmy o tym pod tym adresem.

W kontekście zmian mechaniki nie był wspominany Amumu, którego umiejętność ostateczna od dziś będzie ogłuszać wrogów (tak, wcześniej tylko ich uziemiała!). Oprócz tego osłabiono Khartusa, który ostatnio zbyt mocno rozpychał się zarówno w lesie jak i na dolnej alei. Nerfy dotknęły również Zeda, które według społeczności są zupełnie nietrafione. Za to wzmocnienia otrzymała LeBlanc, która będzie zadawać więcej obrażeń za pomocą swoich łańcuchów.

Pełne omówienie patcha znajdziecie poniżej: