Dziś na oficjalnych serwerach pojawiła się aktualizacja sygnowana numerem 10.19, na której zostaną rozegrane tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends.

Już 25 września rozpocznie się faza play-in Mistrzostw Świata w League of Legends. Dzisiejszy patch to aktualizacja, na której uczestnicy Worldsów będą rywalizować aż do same końca wydarzenia, czyli do końca października. Jest to jedna z najważniejszych aktualizacji tego roku, choć z pewnością niedzielnych graczy bardziej ucieszą kolejne łatki, w których deweloperzy będą mogli puścić wodze fantazji i bardziej zaszaleć z balansem.

Zgodnie z zapowiedziami największe osłabienia zostały wycelowane w Luciana i Akali, wszak Riot Games boi się, że ten duet mógł zbyt mocno dominować na środkowej alei podczas Worldsów. Sporego nerfa doczekała się również Senna, która była bardzo popularnym wyborem na pozycję strzelca, dlatego aż dwukrotnie zmniejszono jej szanse na zdobycie duszy po zabiciu miniona.

Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to najciekawszym jest dodane sporej ilości obrażeń dla Udyra budowanego pod moc umiejętności. Dodatkowymi obrażeniami pochwalić się może również Irelia, która mimo niewielkiego winratio nawet na wyższych rangach, w odpowiednich rękach może wyrządzić sporo szkód w szeregach przeciwnika.

Warto zaznaczyć, że podczas nadchodzących Worldsów na pewno nie zobaczymy Samiry oraz… Yone. Riot Games podjęło decyzję o wykluczeniu tych dwóch czempionów w rozgrywkach na najwyższym szczeblu. Samira zostanie oddana w nasze ręce dopiero w najbliższy poniedziałek.

Dokładny opis patcha znajdziecie pod tym adresem, zaś poniżej możecie znaleźć jego omówienie.