Niesamowitych emocji dostarczyło nam spotkanie pomiędzy Illuminar Honor Gaming a Overused. W sumie ponad półtorej godziny potrzebowali gracze tej drugiej ekipy, aby przekonać wszystkich, że są w stanie nawiązać rywalizację z faworytami.

Nikt nie spodziewał się, że w walce z faworyzowaną drużyną Jakuba „Kubon” Turewicza Overused będzie miało jakiekolwiek szanse. Jednak po rozpoczęciu gry wiadomo było, że nie będzie to spotkanie jednostronne. Rywale iHG w ogóle nie przestraszyli się swoich przeciwników, co pozwoliło im nawiązać realną walkę.

Bardzo ważną rolę pełniły walki przy baronie. Tak jak w pierwszym spotkaniu po takiej walce Overused wygrało mecz, tak przy drugim Illuminar Honor Gaming zupełnie straciło kontrolę nad grą właśnie poprzez próby zyskania baron buffa. Prawdopodobnie ten element przeszkodził im w próbie odwrócenia losów gry.

Na wyróżnienie zasługuje Marcin „IceBeasto” Lebuda, który fenomenalnie poradził sobie w walce z Kubonem. Toplaner stanowił także o sile zespołu w późniejszych fazach gry, co zaowocowało zwycięstwem i awansem do finału ESL Mistrzostw Polski.

Na godzinę 16:00 planowane jest spotkanie pomiędzy przegranymi półfinałów o trzecie miejsce. TDX-Gaming zmierzy się z Illuminar Honor Gaming o kwotę ośmiu tysięcy złotych.