Podczas obchodów dziesięciolecia League of Legends, Riot Games ogłosiło powstawanie mobilnej wersji swojego tytułu. Dziś otworzono zapisy dla chętnych testerów.

Plotki i przecieki o LoL-u na telefony komórkowe i tablety krążą już w sieci od bardzo dawna. Podczas świętowania dekady League of Legends, twórcy oficjalnie potwierdzili te przecieki, a nieco później zaprezentowali oficjalny gameplay z gry. Dziś Riot przypomina o zapisach dla chętnych testerów, który chcą sprawdzić nową produkcję.

League of Legends: Wild Rift, bo tak będzie nazywać się gra z uniwersum LoL-a przystosowana pod urządzenia mobilne, nie będzie idealną kalką tytułu przystosowanego pod PC. Sterowanie zostanie ułatwione i przygotowane pod ekrany dotykowe, a twórcy otwarcie przyznają, że niektóre czary będą się różnić od tego co do tej pory poznaliśmy. We wcześniej wspomnianym zwiastunie została umiejętność ostateczna Ashe – strzałą możemy sterować podczas lotu.

Zapisy do testów beta otworzono w sklepie Google Play oraz na dedykowanej podstronie stronie. Oto jak prezentuje się rozgrywka: