Mobilna wersja jednej z najpopularniejszej MOBY na świecie zadebiutuje w Europie już na początku grudnia. League of Legends: Wild Rift wchodzi w fazę otwartych testów.

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszonymi podczas celebracji dziesięciolecia League of Legends, Riot Games niedługo wypuści mobilną wersję swojej hitowej MOBY. Gra okraszona podtytułem Wild Rift już od jakiegoś czasu dostępna była dla wybranych użytkowników w ramach zamkniętej bety, lecz już 10 grudnia zadebiutuje w Europie w fazie otwartych testów. Niedługo mamy otrzymać więcej szczegółów.

Do tej pory wszyscy gracze LoL-a chcący sprawdzić nową, mobilną produkcję mogli jedynie zapisać się na listę osób oczekujących na dostęp. Teraz gra ma zostać udostępniona od razu dla wszystkich. Wiktor Cegła, dyrektor wydawniczy Riot Games, podzielił się ciekawymi informacjami. Twierdzi on, że niektórzy profesjonalni gracze League of Legends mieli okazję zagrać już w „Wild Rift” i mieli odczucia zbliżone do PC-owej wersji.

Jest to już czwarta premiera gry Riot Games w tym roku, wszak wcześniej wydano Teamfight Tactics na urządzenia mobilne oraz Valoranta i Legends of Runterra na inne platformy. Jednak według Cegły premiera Wild Rift będzie największa i najważniejsza ze wszystkich gier Riotu, które pojawiły się w tym roku.