Ultraliga jak wiemy, startuje we wtorek, jednak dzisiaj również czeka nas dużo emocji związanych z Polakami w League of Legends. Nasi zagrają w ważnych meczach w lidze hiszpańskiej, greckiej oraz bałkańskiej.

W ostatnich tygodniach w lidze greckiej sporo się pozmieniało. Umbra Divinus Gaming przegrała aż cztery spotkania z rzędu. Jednak Typical i spółka i tak mają już pewny awans do fazy pucharowej. Natomiast rozkręciło się WLGaming Esports z Tabasko i Czypsym, gdyż zwyciężyło pięć ostatnich meczów. WLG wraz z Anorthosis Farmagusta plasują się na pierwszej pozycji w tabeli z rekordami 9-3. Awans mają również Gamespace MCE z bilansem 8-4 oraz Team Phantasma zajmująca czwarte miejsce ex aequo z UDG.

Na play-offy nie ma już szans CBI Esports, w którym na górnej alei gra M4CI3K. Za to o ostatnie miejsce w nich walczyć będzie Zerolag Esports z Team Refuse. Ich bezpośrednie starcie zobaczymy już dzisiaj o 19:00. Godzinę później ekipa Typicala podejmie ANO, a o 21:00 WLG zmierzy się z GSMC. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że dwa pierwsze zespoły w fazie zasadniczej zaczynają play-offy z drabinki wygranych, więc dziś i jutro zobaczymy ważne mecze. A obejrzeć je możecie na kanale GLL.

W lidze hiszpańskiej również wiele się podziało. Liderem w lidze jest aktualnie G2 Arctic z rekordem 8-2. Ekipa Fresskowego ostatnio wygrała na UCAM i Giants, więc na topowe zespoły. Natomiast drugie miejsce zajmuje MAD Lions Madrid. Kackos i społka mają pięć zwycięstw z rzędu na koncie i wyglądają bardzo solidnie. W czołówce jest także Movistar Riders i Cream Real Betis. Za to gorzej idzie S2V Esports, gdzie gra behave.

Już dziś o 18:00 ekipa polskiego junglera będzie miała okazję się odkuć w meczu na eMonkeyz. A chwilę po tym G2AR zmierzy się z ostatnim w tabeli BCN Squad. Za to o 20:00 MADM zagra z BTS. Transmisję znajdziecie na kanale LVP.

Dziś rozgrywane są również spotkania w lidze bałkańskiej. Zero Tenaticy Nahovsky'ego i Wojtusia zajmuje drugą pozycję z wynikiem 4-2. Za to Crvena Zvezda, w której gra Kanna, jest liderem, więc naszym idzie bardzo dobrze. Dziś o 20:00 Z10 zmierzy się z X25, a CZV zagra o 22:00 z ASUS, a to wszystko na kanale Fortuny.