Duńska organizacja poinformowała, że wszystkie jej dywizje od dziś będą występować pod nazwą Astralis, którą dotychczas znaliśmy głównie ze sceny CS:GO.

Astralis Group ze skutkiem natychmiastowym łączy wszystkie działania oraz drużyny w jeden brand: Astralis – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez duński podmiot. Mimo zapewnień sprzed dwóch lat, świadczących o tym, że każda dywizja powinna reprezentować inne logo, Astralis Group połączyło wszystkie swoje dywizje w jedne barwy.

W 2018 roku RFRSH Entertainment wykupiło miejsce w najlepszej lidze League of Legends w Europie – LEC. Ich gracze grali pod nazwą Origen, czyli legendarną marką na Starym Kontynencie, założoną przez Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza po tym jak rozstał się z Fnatic. Jeden z właścicieli Astralis Group zapewniał wtedy, że chcą grubą linią oddzielać od siebie dyscypliny esportowe, dlatego zawodnicy LoL-a będą grać jako Origen, zaś gracze CS:GO znani będą jako Astralis.

Jak to się mówi – tylko krowa nie zmienia zdania. Tak więc dziś, po niemalże dwóch latach od wypowiedzenia tych słów, wszystkie brandy wchodzące pod grupę Astralis będą grać pod jedną nazwą. Decyzję tę tłumaczą w następujący sposób:

Już dziś czerwona gwiazda jest ikoną na scenie esportowej i podjęta decyzja zadedykuje wszystkie środki w stworzeniu prawdziwie globalnej marki esportowej oraz gamingowej. Cyfrowo, fizycznie oraz drużynowo, wszystkie przyszłe aktywności będą tworzone pod marką Astralis, zachowując jej wartości i charakterystykę organizacji. Przez ostatnie lata nasze brandy rozrosły się pod względem fanów oraz oglądalności, ale tylko Astralis wyróżniło się szczególnie i jest rozpoznawalne jako fundament esportowej sceny. 

Pod brand Astralis zaliczają się teraz drużyny Counter-Strike'a, League of Legends (dotychczas Origen) oraz FIFA (dotychczas Future FC). Nietrudno się domyśleć, że decyzja została podjęta przez ogrom sukcesów zdobytych przez graczy CS:GO grających dla Astralis. Duńczycy w ciągu ostatnich dwóch lat zdobyli cztery tytuły mistrzów świata, lecz jest do dopiero czubek góry lodowej wygranych turniejów. Przez wielu uznawani są za najlepszy zespół w historii gry, który obecnie stosuje innowacyjne podejście siedmioosobowego składu.