Riot Games opublikowało oficjalny opis umiejętności nowej bohaterki. Część osób twierdzi, że studio znów przesadziło z asortymentem.

Jeszcze nie wszystkim graczom udało się sprawdzić Bel'Veth, ostatnio wydaną postać, a Riot Games zapowiedział już kolejną. Nilah pojawi się w grze wraz z patchem 12.13, czyli w środę 13 lipca 2022 roku. Bohaterkę już można przetestować na PBE, a oto jest jej oficjalny opis umiejętności:

Umiejętność bierna — Nieskończona radość

  • Nilah wzmacnia zdolności leczenia i tarczy pobliskich sojuszników. Sojusznicy, którzy leczą lub chronią Nilah tarczą, zyskują dla siebie dodatkowe leczenie lub tarczę. A kiedy sojuszniczy bohater leczy się lub osłania się w pobliżu Nilah, zapewnia sobie dodatkowe leczenie lub tarczę.
  • Jeśli Nilah dobije wrogiego stwora, ona i jej najbliższy sojuszniczy bohater otrzymają normalną ilość dzielonego doświadczenia plus połowę doświadczenia, które zostałoby utracone w wyniku dzielenia.

Q — Bezkształtne Ostrze

  • Użycie: Bezkształtne Ostrze uderza w linii, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom. Trafienie wroga, na krótko zwiększy zasięg i prędkość ataku Nilah oraz wzmocni jej podstawowe ataki, powodując, że rozpryskują się w kształcie stożka i zadają dodatkowe obrażenia.
  • Biernie: Ataki i obrażenia od umiejętności przeciwko bohaterom ignorują część ich pancerza i leczą Nilah za część zadanych obrażeń. Ten efekt skaluje się z szansą na trafienie krytyczne i zamienia nadmiar leczenia w tarczę.

W — Radosna Zasłona

  • Nilah owija się Zasłoną Radości i na krótko zyskuje dodatkową prędkość ruchu, otrzymuje zmniejszone obrażenia magiczne i unika wszystkich nadchodzących ataków podstawowych. Dotknięcie sojuszniczego bohatera również ukrywa ich za zasłoną, ale będą chronieni przez krótszy czas.

E — Strumień Powietrza

  • Strumień Powietrza pozwala Nilah przeskoczyć przez wybraną jednostkę, pokonując za każdym razem określoną odległość i zadając obrażenia wszystkim wrogom, których przeskoczy. Może przechowywać do 2 ładunków jednocześnie.
  • Użycie Bezkształtnego Ostrza (Q) podczas Strumienia Powietrza (E), aby przyciągnąć falę na swojej drodze, zadając obrażenia po krótkim opóźnieniu i zapewniając wzmocniony efekt ataku podstawowego Bezkształtnego Ostrza.

R — Apoteoza

  • Nilah wyzwala przypływ mocy, uderza biczem w obszar wokół siebie i ostatnim wybuchem przyciąga wrogów do środka. Apotheosis leczy Nilah za część zadanych obrażeń, zamieniając nadmiar leczenia w tarczę. Ten efekt skaluje się z szansą na trafienie krytyczne i jest przyznawany pobliskim sojusznikom.