Organizacja potwierdziła plotki krążące od pewnego czasu w sieci. Po słabym wyniku w 2020 roku G2 wymienia aż trójkę graczy i sztab szkoleniowy.

G2 Esports miało zdominować rok 2021. Pozyskanie Rekklesa na miejsce odchodzącego za ocean Perkza w oczach teoretyków stanowiło wzmocnienie dla drużyny, która miała jasny cel – wygrać Mistrzostwa Świata League of Legends. Jak pokazały ostatnie miesiące, drużyna „Samurajów” nie odnotowała wzrostu formy, lecz jej zauważalny spadek formy – jeden z największych od lat. W efekcie Jankos i spółka ominęła szansę na występ na Worldsach.

Carlos „ocelote” Rodriguez w udostępnionym przez siebie wideo potwierdził krążące w sieci plotki – aż trzech zawodników przeniesiono na ławkę rezerwowych, a są to Wunder, Rekkles oraz Mikyx. Oprócz nich od głównego składu odsunięto również sztab szkoleniowy, czyli Grabbza oraz Nelsona. Właściciel G2 chce sprzedać całą piątkę i zaznaczył, że nie będzie blokował żadnej z ofert, ponieważ chce by zarówno gracze jak i trenerzy rozwijali siebie i scenę esportową w kolejnych sezonach.

Pozostałym duetem w barwach G2 Esports jest Marcin „Jankos” Jankowski oraz Rasmus „Caps” Borregaard. Według doniesień, to właśnie ta dwójka zadecydowała, że w przyszłym sezonie nie chce kontynuować wspólnej gry z Rekklesem. Na ten moment nie wiadomo kto będzie nowymi zawodnikami w barwach G2, lecz ocelote zapewnia, że skład będzie „ekscytujący”, a cel pozostaje ten sam – wygrać Worldsy.