Zdecydowanie najważniejszy transfer sezonu w Europie w końcu stał się faktem. Po wtorkowym opuszczeniu Fnatic przez Rekklesa dzisiaj potwierdzono, że dołączy on do Jankosa i spółki!

Wcześniejsze plotki okazały się prawdziwe. Martin „Rekkles” Larsson, jeden z najlepszych bot-lanerów na świecie wzmocni najsilniejszą formację LEC, czyli G2 Esports!

Po tym, jak dotychczasowy strzelec G2, Luka „Perkz” Perković odszedł z formacji, coraz więcej mówiło się o możliwym transferze ze Fnatic. Duża część esportowych fanów League of Legends od razu w to miejsce typowała Martin „Rekkles” Larsson, którego kontrakt dobiegał końca. Niewielu jednak brało taki obrót spraw za możliwy, wszak Szwed od wielu lat jest twarzą brytyjskiej organizacji.

Mimo to Rekkles oficjalnie ogłosił koniec swojej przygody z dotychczasową drużyną, a sensacyjny transfer nagle stał się więcej niż prawdopodobny. Dwudziestoczterolatek w trakcie ostatnich lat zdobył cztery tytuły mistrza Europy, ale jego największym osiągnięciem pozostaje wicemistrzostwo świata z 2018 roku, gdy w barwach Fnatic poległ na Invictus Gaming wynikiem 3:0. Larsson niejednokrotnie zaznaczał, że tytuł Mistrza Świata to obecnie jedyne osiągnięcie jakie go interesuje i zrobi wszystko aby wygrać Worldsy. Najpewniej przejście do G2 okazało się być najbardziej rozsądną ścieżką jaką mógł obrać Rekkles.