Przed chwilą Team BDS ogłosiło swój skład oraz sztab szkoleniowy. Wśród zawodników przeważają Francuzi, aczkolwiek w sztabie mamy dwóch Polaków. Asystentem trenera został MenQ, a analitykiem Arces.

W składzie Team BDS zagrają: Adam, Sheo, Nuclearint, Crownie oraz Labrov. Natomiast o graczach pisaliśmy już więcej, gdy wyszły doniesienia od LEC WooLoo, co możecie zobaczyć tutaj i tutaj. W tym artykule zaś skupię się na sztabie szkoleniowym w Team BDS, gdyż jest tam dwóch Polaków. Asystentem trenera został może mało medialny, ale utytułowany MenQ. 28-letni Polak co ciekawe grał kiedyś w LoL'a na pozycji wspierającego w drużynie z Jankosem. Jednak to stare dzieje, a karierę trenerską rozpoczął w 2017 roku, dołączając do Pompa Team. Już wtedy udało mu się dwukrotnie wygrać Puchar Polski Cybersport, a także być w top3 innych turniejów na naszej scenie. Później Marek Dziemian przejął Młodych Esports, którzy przeistoczyli się w Szatę Maga i wraz z nimi wygrał fazę Play-In EU Masters.

Następnie MenQ postanowił spróbować swoich sił za granicą, dołączając do EURONICS Gaming. Tam spędził rok, po którym wrócił na polską scenę, obejmując najpierw akademią 7more7 Pompa Team, a później główny skład. Natomiast największy sukces przyszedł po przeistoczeniu się organizacji w PDW, z którym jako asystent trenera zwyciężył Ultraligę i dotarł do ćwierćfinału EU Masters. Za to w tym roku Marek Dziemian w tej samej roli wraz z Team BDS Academy dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo LFL, a także dotarł do wielkiego finału EUM. Właśnie po tych sukcesach został doceniony i awansowany do głównego składu BDS, gdzie będzie asystentem trenera. Poza nim w sztabie szkoleniowym formacji znajdują się również: GotoOne, Striker oraz clement.

A analitykiem zespołu został drugi z Polaków w BDS, czyli Arces. Damian Osuch ma za sobą znacznie inną drogę niż MenQ, ponieważ przebił się poza granicami naszego kraju. Z początku analityk pracował wraz z Nahovskym w ŠAIM SE SuppUp, z którym wygrał ligę bałkańską, a potem awansował do ćwierćfinału EU Masters. Następnie Arces wspomógł PENTA 1860 w drodze do drugiego miejsca w fazie zasadniczej Prime League. Natomiast ten sezon spędził w Rogue, pomagając również akademii formacji. Także w obu składach nie brakowało mu sukcesów, co tylko potwierdza jego skuteczność. Team BDS ma na pokładzie topową osobę w swoim fachu.