Riot Games oficjalnie potwierdziło jacy bohaterowie otrzymają połowiczne reworki w najbliższym czasie, a są to Jax oraz Rell.

Połowiczne reworki mniej popularnych postaci zazwyczaj wychodzą deweloperom Riot Games bardzo dobrze. Czempiony takie jak Olaf, Taliyah czy Sivir otrzymały drugie życie dzięki takim zamianom, stając się w wielu przypadkach fundamentem mety, przynajmniej na jakiś czas.

Tym razem na stół roboczy trafią Jax oraz Rell. Na ten moment nie poznaliśmy przybliżonej daty premiery ani jednego z nich, a biorąc pod uwagę ogrom pracy przy balansie tegorocznego przedsezonu, powinniśmy się spodziewać pierwszych efektów dopiero po nowym roku.

Deweloperzy podzielili się przemyśleniami dotyczącymi Jaxa. Mistrz Broni ma uzyskać relatywnie niewielkie zmiany, a zespół Riotu skupia się przede wszystkim na jego umiejętności ostatecznej,  aby dawała więcej odczucia mocy, którą daje.

Jeśli chodzi o Rell, to plan na zmiany jej skilli wyciekły już jakiś czas temu, ale nie wiemy czy wciąż są aktualne. Według tamtego przecieku, jej umiejętność ostateczna miałaby zostać przeniesiona na klawisz E, zaś zeskok z konia powodujący podbicie przeciwników miałby być jej ultem. Z pewnością wzmocniłoby to Żelazną Mścicielkę, która obecnie jest niemalże niewidoczna na niższych rangach, stanowiących największą populację graczy.