Marcin „Jankos” Jankowski oficjalnie poszukuje nowego zespołu na przyszły rok. Zawodnik ogłosił to w swoich social-mediach.

Pięcioletnia przygoda polskiego leśnika w G2 niedługo może się skończyć. Marcin „Jankos” Jankowski potwierdził plotki, które pojawiły się w sieci w ubiegłym tygodniu, informując o możliwości zmiany drużyny. Na swoim twitterze napisał:

Wciąż obowiązuje mnie kontrakt, ale po pięciu latach w G2, dostałem pozwolenie na poszukiwanie nowych możliwości na rok 2023. To była długa przygoda, z wieloma wzlotami i upadkami, ale wszystko kiedyś dobiega końca. 

Warto przypomnieć, że kontrakt Jankosa w G2 obowiązuje do listopada 2023 roku, więc potencjalni zainteresowani musieliby wykupić z trykotu Samurajów. Niezaprzeczalnie, Marcin wciąż jest jednym z najlepszych leśników w Europie, więc zainteresowanych może być sporo.

Jednak historia transferu Luki „Perkza” Perkovića z G2 Esports do Cloud9 może wskazywać, że Marcin „Jankos” Jankowski również skończy w lidze Amerykańskiej. Pogłoski dotyczące sprzedaży Chorwata wskazywały na to, że Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago nie chciał wzmacniać europejskich zespołów, blokując transfer do zespołów Starego Kontynentu.

W filmie tłumaczącym rozstanie z G2 Esports, Jankos wyjaśnił, że to nie była jego decyzja, a organizacja postanowiła spróbować gry z innym leśnikiem. Sam jednak przyznaje, że to może być dobra decyzja i zmiana otoczenia może wyjść na dobre obu stronom. Pełną wypowiedź znajdziecie poniżej: