Zaledwie minionego wieczoru społeczność League of Legends obiegła informacja o potencjalnym dołączeniu Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego do Origen. Przed kilkoma chwilami plotka znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Przed kilkoma godzinami przekazaliśmy informacje dot. potencjalnego dołączenia Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego do Origen, które były oparte na doniesieniach Jacoba Wolfa. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez wspomnianą organizację, faktycznie doszło do transferu polskiego supporta z ławki rezerwowych Team Vitality, do głównego składu drużyny założonej przed laty przez xPeke.

Jactroll debiut w nowych barwach zaliczy już w najbliższy piątek w trakcie spotkania przeciwko G2 Esports. Zawodnik od jakiegoś czasu znajduje się w Kopenhadze, gdzie trenuje z pozostałymi członkami zespołu. Warto zaznaczyć, że gracz, którego zastępuje Skurzyński – Dreams – nie opuścił drużyny. Martin „Deficio” Lynge, General Manager w Origen przyznał, że Australijczyk będzie rozwijać się pod okiem organizacji, rywalizując o miejsce w wyjściowej piątce.

Powód ściągnięcia Jactrolla do Origen jest prosty – walka o wyjazd na tegoroczne mistrzostwa świata. Na chwilę obecną ulokowana w Danii drużyna nie może być pewna udziału w playoffach, nie wspominając przy tym o posiadaniu komfortowej pozycji do walki o Worldsy. W obwieszczeniu podkreślono, że Polak wniósł do ekipy nowy styl komunikacji, a także wykazał się świetną synergią z ze wszystkimi członkami drużyny, a zwłaszcza Upsetem.