Legendarny zawodnik środowej alei Soren „Bjergsen” Bjerg powraca do czynnej gry. Duńczyk dołączył do Team Liquid.

Poznaliśmy nowy dom Sorena „Bjergsena” Bjerga. Po blisko rocznej przerwie od gry i sprawowaniu roli trenera Duńczyk powraca do profesjonalnej gry. Zawodnik zasili szeregi super teamu budowanego pod szyldem Team Liquid.

Na papierze skład Teamu Liquid zapowiada się niezwykle silnie. Zespół zdecydował się na zachowanie dwóch graczy z poprzedniej wyjściowej piątki – Lucasa „Santorina” Larsena oraz Jo „CoreJJ’a” Yong-in. Nie licząc Bjergsena, do ekipy w ostatnim czasie dołączyło dwóch Europejczyków. Na górną aleję pozyskano Gabriela „Bwipo” Raua, który po kilkumiesięcznej przygodzie w lesie powraca na domyślną pozycję. Strzelcem zespołu zostanie natomiast dotychczasowy zawodnik Rogue, Steven „Hans sama” Liv.

Bjergsen karierę profesjonalnego gracza rozpoczął jeszcze w 2012 roku. Pierwszą zanotowaną drużyną było Western Wolves, jednak o swoich umiejętnościach w głównej mierze dowiódł w barwach Copenhaven Wolves oraz Ninjas in Pyjamas. Pod koniec 2013 roku przyjął ofertę TSM-u, zostając głównym midlanerem na blisko siedem lat.