Ponad dwie godziny trwało starcie pomiędzy Team ROCCAT a Team Vitality, w którym dzięki umiejętności odwrócenia losów gry zwyciężyli reprezentanci niemieckiej organizacji.

Nic nie zapowiadało nam takich emocji przed tym spotkaniem. Owszem, obie ekipy reprezentowały do tej pory bardzo dobry, wyrównany poziom, co zaowocowało trzema remisami. Do tego momentu były to jedyne drużyny, które nie zdołały ani wygrać, ani przegrać podczas tego splitu.

W przeciwieństwie do pierwszego spotkania dzisiejszego dnia, w meczu pomiędzy Team Vitality a Team ROCCAT nie zobaczyliśmy żadnych zaskoczeń podczas fazy picków i banów pierwszej gry. Początek gry wcale nie zwiastował tego, co miało wydarzyć się w późniejszym fragmencie gry. Gracze niemieckiej organizacji popełniali ogrom błędów indywidualnych, co pozwoliło ich rywalom na zdobycie wzmocnienia od barona. Jedna, zbyt głęboka próba zdobycia zabójstwa zupełnie zmieniła obraz gry. Od chwili popełnienia tego błędu przewaga Team Vitality zaczęła topnieć. Dzięki zdobyciu ace'a przez Team ROCCAT możliwe było przechwycenie baron buffa oraz wygranie kolejnego, bardzo ważnego dla przebiegu gry, teamfightu w okolicach smoka. Nie oznaczało to jednak końca gry. Bardzo dobre zachowanie junglera Vitality, Kima „MightyBear” Min-soo, pozwoliło na przechwycenie kolejnego wzmocnienia barona, jednak kolejna walka o elder dragona zakończyła się fatalnie dla reprezentantów francuskiej organizacji. Team ROCCAT zakończył tę trwającą prawie pięćdziesiąt minut grę, dzięki czemu byli w o wiele lepszej sytuacji przed rozpoczęciem drugiego starcia.

Po raz kolejny początek gry nie był pomyślny dla reprezentantów Team ROCCAT. Bardzo łatwo oddali oni pierwszą krew oraz smoka. Bardzo złym pomysłem okazało się podejście po brona przez Team Vitality. To właśnie w tym momencie Pierre „Steelback” Medjaldi i jego koledzy odwrócili losy gry. Desperacka próba przejęcia wzmocnienia przez Lucasa „Cabochard” Simon-Mesleta zakończyła się jego śmiercią i stratą przewagi. Zdobycie czterech zabójstw przez francuskiego AD Carry zakończyło się zwycięstwem Team ROCCAT w tym dwumeczu.