Brazylijski oddział Riot Games zaliczył niemałą wpadkę przedwcześnie publikując informacje ukazujące rework Dr Mundo. Nowy wygląd czempiona robi wrażenie.

Riotowi nieczęsto zdarzają się wpadki, lecz ta z minionej nocy okazała się dość spora. Brazylijski oddział amerykańskiego studia opublikował na swoim blogu informacje o całym procesie tworzenia Dr Mundo. Co się z nich dowiedzieliśmy? Przede wszystkim poznaliśmy nowy wygląd postaci, który wygląda naprawdę ciekawie. Stary bohater zyskał odświeżoną szatę graficzną, lecz zachował swoją identyfikację.

W tekście możemy przeczytać, że stworzenie nowego wyglądu dla postaci to dopiero początek, pewien punkt wyjściowy, od którego rozpoczyna się kolejne prace jak np. animacja i dostosowanie starych skinów. Dlatego wyjaśniono, że jako gracze otrzymamy nowego Dr. Mundo dopiero za kilka miesięcy, ponieważ na ten moment przerobiono wyłącznie podstawowy wygląd postaci. Jednocześnie zaznaczono, że mechanika czempiona nie zmieni się diametralnie, ale umiejętności zostaną dopasowane do obecnych czasów. Według wcześniejszych zapowiedzi, Mundo ma mieć odporność na kontrolę tłumu i wciąż będzie rzucał tasakami.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, pracę nad ukończeniem reworka wciąż trwają. Sporym wyzwaniem jest przystosowanie wszystkich skinów do nowego wyglądu, bo „doktorek” na przestrzeni lat dorobił się sporej ilości skórek, w tym jednej legendarnej. Oto propozycja Rageborn Mundo:

fot. Riot Games