Hegemonia AGO ROGUE została oficjalnie przerwana. W wielkim finale czwartego sezonu Ultraligi K1CK Neosurf zdeklasowało formację Pawła „Woolite’a” Pruskiego i spółki.

Środowy wieczór zdecydowanie był świętem dla wszystkich sympatyków polskiej sceny League of Legends. W spotkaniu do trzech wygranych map zmierzyli się zawodnicy AGO ROGUE oraz K1CK Neosurf. Jego stawka była ogromna – tytuł mistrza czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi, a także lwia część z łącznej puli nagród wynoszącej 60 tys. złotych.

Seria zakończyła się na przestrzeni czterech map, wynikiem 3-1 wskazującym na wyższość podopiecznych Pawła „delorda” Szabli. Mecz dostarczył jednak widzom pełen wachlarz wrażeń i emocji: nie zabrakło wyrównanych walk, jak i jednostronnych dominacji. W jego trakcie ze znakomitej strony pokazali się wszyscy zawodnicy, lecz przede wszystkim leśnik Lucjan „Shlatan” Ahmad, który okazał się kluczem do zwycięstwa w niezwykle zaciętej rywalizacji we wczesnych etapach gry.

Zwycięstwo K1CK Neosurf miało także znaczenie symboliczne: fotel lidera polskiej sceny trafił w ręce nowej drużyny. Ponadto tytuł medal Mistrza Polski po raz pierwszy przyozdobił szyję większości przedstawicieli portugalskiej organizacji. Znaczący jest także fakt, że szkoleniowiec zespołu – delord – został pierwszą w historii osobą, która wygrała Ultraligę zarówno na pozycji gracza, jak i trenera.

Najlepsze formacje znad Wisły już niedługo wypłyną na międzynarodowe wody. Na nadchodzącym European Masters wystąpią nie tylko omawiane zespoły, lecz także 7more7 Pompa Team.  Rozgrywki etapu play-in startują już 17 sierpnia.