Start LEC zbliża się wielkimi krokami. Jest to ostatni moment, żeby sfinalizować pełne składy na nadchodzący sezon, czego w pełni świadoma jest brytyjska organizacja, która właśnie ogłosiła zmiany w sztabie szkoleniowym.

Rekkles i spółka nie mogą uznać 2019 roku za najbardziej udany. Fakt faktem zajęli oni drugie miejsce w letnim sezonie europejskich rozgrywek, podczas którego to zawzięcie pojedynkowali się z G2 Esports o pozycje lidera. Doszli również do ćwierćfinałów najważniejszego turnieju w roku, czyli do Worldsów, a w samych play-offach polegli przeciwko ewentualnym mistrzom świata. Zważając na warunki, to są to całkiem niezłe wyniki.

Włodarze organizacji są jednak świadomi tego, że bycie „drugim”, zawsze w cieniu kogoś, to coś, na co fnatic nie może sobie pozwolić. Zwłaszcza, jeżeli wrócimy myślami do fantastycznego 2018 roku, w którym to podopieczni ówczesnego trenera, Dylana Falco, byli mistrzami Starego Kontynentu, a na mistrzostwach świata doszli do finału. W związku z tym, trzeba rozplanować strategię i myśleć do przodu.

Skład jest już od dawna sfinalizowany, i jest on w stanie zdobywać trofea, co by nas, Polaków, bardzo ucieszyło, jako że do zespołu dołączył Selfmade. Żeby jednak osiągnąć dany sukces trzeba mieć zaplecze, które pozwoli na to samym zawodnikom. Dlatego też organizacja zatrudniła nowe osoby do sztabu szkoleniowego formacji. Dwie osoby dołączają na pozycjach menadżerskich – Javier ‘Dardo’ Zafra jako Team Director, a Alexander ‘LocoEX’ Hugo jako Team Manager. Jeżeli natomiast chodzi o sam personel trenerski, Carlos ‘Aagie’ Cuenca będzie w najbliższym sezonie asystentem trenera, jakim jest Alfonso „Mithy” Rodriguez, a kwestiami strategicznymi zajmie się Marius „Veigar v2” Aune.

Każdy z wymienionych nowych nabytków fnatic posiada sporo doświadczenia w esporcie. Dla przykładu, LocoEX to jeden ze współzałożycieli organizacji PENTA, która bardziej znana jest ze swoich działań w Counter Strike'u. Niektórzy za to posiadają na swoim koncie staż w samym zespole Nemesisa, tak jak Aagie, który po dwóch latach wraca do fnatic. Nowe twarze napawają optymizmem, i sprawiają, że tym bardziej oczekujemy startu najbliższego sezonu LEC. On odbędzie się już niedługo, 24 stycznia, a w swoim inauguracyjnym spotkaniu Bwipo i spółka zagrają z Origen.