Zgodnie z zapowiedziami, Riot Games wzięło się za poprawki animacji Jinx i Jayce'a. Efekty można zobaczyć na serwerze testowym.

Twórcy League of Legends w sezonie jedenastym szczególnie próbuje zadbać o starze postacie, przystosowując ich wygląd i animacje do standardów już niedługo 12 sezonu. Tym razem na tapet trafili Jinx i Jayce.

W przypadku Wystrzałowej Wariatki poprawiono wygląd skilli w taki sposób aby lepiej wskazywały ich rzeczywiste hitboxy, co w ogólnym rozrachunku można uznać za lekkie osłabienie. Przeciwnicy zdecydowanie łatwiej będą mogli ominąć Bzzzyt! (W) oraz Ogniste Gryzaki (E), ponieważ obszar rażenia jest wyraźniej zaznaczony. Delikatne zmiany zaimplementowano również w animację podstawowych ataków oraz R-kę, której zwiększono rozmiar.

Z kolei gracze Jayce'a mogą się cieszyć ze zmian, ponieważ nowe efekty wizualne nie tylko sprawiają, że animacje będą czystsze, ale również… szybsze. Oczywiście mówimy tutaj o ułamkach sekund, ale wciąż gra tym bohaterem powinna wydawać się płynniejsza i przyjemniejsza. Wizualnie największe zmiany dotyczą Pola Elektrycznego (W), które będzie mniej skomplikowane.

Pełne zmiany widoczne na wideo poniżej: