Riot Games za pomocą swojego bloga zapowiedziało, że w przyszłym miesiącu na serwerze testowym pojawi się nowa wersja klienta, która ma mniej denerwować graczy.

Klient League of Legends można opisać wieloma przymiotnikami, lecz z pewnością wśród nich nie znajdzie się słowo „niezawodny”. Gracze stale skarżą się na masę błędów, których przybywa z każdą kolejną aktualizacją. Dlatego też Riot Games mocno zwiększyło priorytet zmian w sercu klienta, czyli w tzw. Chromium Embedded Framework (CEF).

CEF to platforma programistyczna, która jest podstawą klienta League of Legends. Ostatni raz była aktualizowana przez Riot Games w listopadzie 2019 roku, kiedy to wprowadzono wersję 74. Obecnie po niemalże dwóch latach oprogramowanie można odświeżyć prawie o 20 wersji, bo do buildu 91. Taki update powinien zaowocować masą benefitów w postaci szybszego i stabilniejszego działania. Według twórców LoL-a jest to najefektywniejsza zmiana jaką mogą w tym momencie wprowadzić. Prace nad tym trwają od kwietnia i obecnie studio zza oceanu jest wstępnie gotowe do przeniesienia klienta na świeże oprogramowanie.

Poza tym Riot Games wciąż skupia się nad pracami klienta w fazie końca gry, wszak najwięcej problemów generowanych jest właśnie w momencie gdy po zakończeniu rozgrywki mamy wrócić do obsługi klienta. Drugim powodem tworzącym liczne błędy są długie sesje, wszak część bugów znika gdy zrestartujemy klienta. Riot szuka źródła tego zjawiska i postara się je wyeliminować.

Nowa wersja klienta ma wylądować na serwerze testowym PBE już w przyszłym miesiącu, lecz na ten moment nie znamy dokładnej daty.