Wiodąca włoska organizacja esportowa zdecydowała się na inwestycję w dywizję League of Legends. exeed zobaczymy w przyszłym sezonie w Ultralidze. A ich celem jest stworzenie zespołu, który będzie konkurował o tytuł w perspektywie kilku lat.

Exeed to włoska organizacja utworzona w 2018 roku, która do tej pory specjalizowała się w grach: Fortnite, Rocket League, Call of Duty oraz FIFA. Co ciekawe nie będzie to ich pierwsza przygoda z polskim rynkiem esportowym, gdyż ich dywizję Fortnite tworzy dwójka Polaków Artor oraz Keffy. Cieszyć może również fakt, że EXD współpracuje z klubami sportowymi: Cagliari i FC Torino, więc jest już rozwiniętą organizacją. Za to dziś o 17:00 exeed poinformowało, że od przyszłego sezonu będzie grało w Ultralidze. Doszło do tego za sprawą wykupu slota od Szymona “Stampora” Kuny, byłego właściciela drużyny Gentlemen’s Gaming, który wypowiedział się na temat przygody Dżentelmenów w Ultralidze oraz o nadejściu exeed:

– Dla każdego przychodzi czas kiedy osiąga spełnienie, chce stawić czoła nowemu. Dla nas ten czas przyszedł teraz – po 5 pełnych emocji sezonach w Ultralidze. Mimo, że, będąc szczerym, rozstania są ciężkie to fakt kto wchodzi na nasze miejsce powoduje, że robimy to z uśmiechem na ustach. Naszym priorytetem zawsze były szczere relacje i dobra atmosfera w drużynie – nie mamy wątpliwości, że Exeed nie tylko to zapewni ale da o wiele więcej polskiej scenie esportowej. Doświadczenie Exeed z innych tytułów, międzynarodowa prezencja i plany na rozwój w Polsce powodują, że mają w nas swoich pierwszych kibiców.

A o planach exeed wypowiedział się współwłaściciel organizacji:

– Jesteśmy i ja sam jestem bardzo zadowolony z nowej przygody, którą exeed kontynuuje w Polsce. Po Fortnite, z doskonałymi wynikami Artora i Kefy – mówi Federico Brambilla, współwłaściciel i współzałożyciel Team exeed – sekcja League of Legends konsoliduje naszą chęć inwestowania w tym kraju. Chcemy zbudować silną i dojrzałą kadrę League of Legends, która będzie mogła zadbać o rozwój młodych talentów i w ciągu kilku sezonów rywalizować o tytuł Ultraligi. Stworzenie struktur i zainwestowanie w personel – wyjaśnia Brambilla – będzie naszym pierwszym krokiem do umocnienia swojej pozycji w Polsce. Pracujemy również nad otwarciem gaming house, który posłuży zawodnikom i kadrom w ich przygotowaniach oraz oficjalnych spotkaniach.

– Jak możecie się domyślać – podkreśla współzałożyciel exeed – rok 2023 jest i będzie dla nas bardzo ważny, jesteśmy gotowi stać się częścią polskiego rynku esportowowego. Chciałby także podziękować wszystkim pracownikom exeed, którzy przyczynili się do tego ogromnego kroku. Bez nich wszystko byłoby bardziej skomplikowane, jeśli nie niemożliwe.

Także z pewnością należy się cieszyć, że takie organizacje zasilą skład Ultraligi, która potrzebuje stabilnych podmiotów. Sytuacja w naszej lidze jest niewątpliwie nienajlepsza, jednak da się to jeszcze naprawić właśnie takimi, długoterminowymi projektami. Mam nadzieję, że skład exeed będzie w stanie dać Ultralidze wiele emocji.