Starcie pomiędzy Mysterious Monkeys a Ninjas in Pyjamas zakończyło się na przestrzeni trzech map. Reprezentanci szwedzkiej organizacji zawalczą o miejsce w EU LCS, natomiast Kikis wraz z kolegami utracili możliwość gry w najważniejszych, europejskich rozgrywkach.

Mysterious Monkeys

Poland Kikis – Gragas
Germany Amazing – Maokai
Netherlands CozQ – Vladimir
France Yuuki60 – Tristana
Korea, Republic of Dreams – Alistar

vs.

Ninjas in Pyjamas

Gnar – Profit Korea, Republic of
Jarvan IV – Shook Netherlands
Galio – Nagne Korea, Republic of
Ashe – HeaQ Estonia
Rakan – Sprattel Sweden

Pierwsza mapa starcia pomiędzy Mysterious Monkeys a Ninjas in Pyjamas przebiegała spokojnie aż do jedenastej minuty. Wtedy w okolicach dolnej cześci rzeki rozgorzała walka, w której efekcie padły pierwsze zabójstwa. First Blood należał do Yuuki60, lecz zawodnicy NiPu również nie pozostali z pustymi rękoma – dzięki wyeliminowaniu jednego z rywali nie byli w tyle.

Przełamanie rozgrywki, a zarazem wyjście na wyraźne prowadzenie przez jedną z ekip nastąpiło już chwilę później. Nagne wraz z drużyną zdobył Infernal Drake'a, a także pierwszą wieżę. Na ich konto trafiła także bita z dolnej alei, dzięki czemu ich przewaga znacznie wzrosła. Pomimo deficytu w ilości posiadanych sztuk złota, Kikis wraz z kolegami stawiał dzielny opór wrogiej ofensywie.

Ostateczne zakończenie rozgrywki nastąpiło w okolicach trzydziestej minuty. Ninjas in Pyjamas po drodze do sukcesu znacznie poszerzyli wachlarz zdobytych celów mapy, m.in. o kolejnego Infernal Drake'a, a także Barona Nashora. Wygrany teamfight na midzie, podczas którego HeaQ zdobył Triple Killa, powiódł jego team do zwycięstwa.

Ninjas in Pyjamas

Korea, Republic of Profit – Renekton
Netherlands Shook – Jarvan IV
Korea, Republic of Nagne – Azir
Estonia HeaQ – Ashe
Sweden Sprattel – Morgana

vs.

Mysterious Monkeys

Galio – Kikis Poland
Gragas – Amazing Germany
Cassiopeia – CozQ Netherlands
Varus – Yuuki60 France
Alistar – Dreams Korea, Republic of

Początek drugiej mapy meczu pomiędzy Mysterious Monkeys a Ninjas in Pyjamas zaczął się optymistycznie dla ekipy Polaka. Jeszcze podczas laning phase Yuuki60 zdobył Pierwszą Krew, lecz bardzo szybko nadeszło wyrównanie ze strony NiPu, które dzięki większej ilości zgładzonych stworów wyszło na prowadzenie pod względem zasobów pieniężnych.

Z każdą minutą „Nindże” nabierały rozpędu. W piętnastej minucie posiadali nie tylko Mountain Drake'a, lecz także cztery tysiące sztuk złota więcej. Podjęli udaną próbę zdobycia Barona Nashora zaledwie kilkanaście sekund po jego pojawieniu się na mapie. Postawiona do defensywy drużyna CozQ nie była w stanie odeprzeć nadchodzącego uderzenia.

Profit wraz ze sprzymierzeńcami rozgrywali sytuację ze stoickim spokojem. Zdobyli kilka wież na środkowej alei, a następnie skierowali się na topa, gdzie udało im się zniszczyć Inhibitor. W celu wykonania ostatecznego uderzenia wrócili na środek, gdzie ich łupem padł już Nexus.

Mysterious Monkeys

Poland Kikis – Jayce
Germany Amazing – Zac
Netherlands CozQ – Taliyah
France Yuuki60 – Ashe
Korea, Republic of Dreams – Rakan

vs.

Ninjas in Pyjamas

Renekton – Profit Korea, Republic of
Gragas – Shook Netherlands
Syndra – Nagne Korea, Republic of
Kog'Maw – HeaQ Estonia
Morgana – Sprattel Sweden

Wczesne chwile trzeciej mapy zdecydowanie należały do najbardziej wyrównanych na przestrzeni całego spotkania. Choć First Blood trafił na konto Profita, to obie drużyny do niemal dwudziestej minuty szły łeb w łeb pod względem zdobywanych wież, zabójstw, a także ilości posiadanych sztuk złota.

Przełamanie nastąpiło po pojawieniu się w górnej części rzeki Barona. Niemal natychmiastowo próbę zabicia stwora podjęli zawodnicy Mysterious Monkeys. Niestety, zostało to zniweczone przez Nagne, który okazał się lepszy od Amazinga i zdołał skraść cenne ulepszenie na konto swojej drużyny.

Choć zawodnicy szwedzkiej organizacji nie zdołali zniszczyć żadnego z wewnętrznych budynków wrogiej ekipy, to oni przejęli prowadzenie nad rozgrywką. W ciągu następnych minut zgładzili kolejnego Nashora, a także wygrali walkę drużynową w okolicach dolnej alei. Dzięki temu droga do bazy drużyny Amazinga, a także zwycięstwa stała przed nimi otworem.

Porażka Mysterious Monkeys jest równoznaczna ze spadkiem do Challenger Series. Zawodnicy Ninjas in Pyjamas już jutro zmierzą się z Schalke 04 o miejsce w europejskiej odsłony League Championship Series.