Riot Games zapowiedziało kolejną bohaterkę, która niedługo pojawi się w League of Legends. Jest nią Nilah, Nieokiełznana Radość.

Z pewnością jeszcze wielu graczy League of Legends nie zdążyło wypróbować nowego junglera Bel'Veth, a Riot Games potwierdza kolejną bohaterkę, która niedługo trafi do kanonu postaci LoL-a. Najnowszą postacią będzie Nilah, nosząca przydomek Nieokiełznanej Radości. W opublikowanym zwiastunie widzimy jak przechadza się po dokach Bilgewater, polując na potwora z głębin. Mimo że na ten moment nie wiemy nic o historii Nilah, można wywnioskować, że będzie ona związana z tą wodną krainą.

Postać zaprojektowana została do gry na dolnej alejce, można by było powiedzieć, że w roli strzelca, ale Nilah jest postacią bijącą wręcz. Oznacza to, że amerykańskie studio ponownie mocno kombinuje w projekcie czempiona, aby dać graczom pewną świeżość.

Na ten moment nie potwierdzono opisu jej umiejętności, ale według przecieków jej arsenał będzie wyglądać następująco:

 • Umiejętność Pasywna – prędkość ataku oraz przyrost prędkości ataku Nilah jest relatywnie mała, ale zwiększa się z każdym uderzeniem w przeciwnika (do 6 razy). Nadmiarowa prędkość ataku zmienia się w obrażenia.
 • Nacre Slash (Q) – Nilah wykonuje doskok we wskazanym kierunku, wzmacniając swój następny atak, który zada obrażenia w kształcie szerokiego łuku. Drugie uderzenie oznacza przeciwników i zadaje im obrażenia w czasie. Obrażenia drugiego ataku zwiększają się w zależności od liczby trafionych oponentów.
  Pasywnie: Po użyciu umiejętności, trzy kolejne ataki Nilah zadają dodatkowe obrażenia.
 • Tide Bubble (W) – Nilah rzuca w wybranym kierunku kulę, która po dotarciu do celu eksploduje zadając obrażenia, spowalniając oraz tworzy spowalniającą chmurę mgły. Trwa 10 sekund, ale zostaje skrócony do 4 sekund, gdy wejdzie w niego sojusznik. Podstawowe ataki przeciwników nie zadają obrażeń oraz efektów na nosiciela mgły.
 • Reluctant Friendship (E) – Nilah używa swojego bicza w wybranym kierunku i tworzy więź z pierwszym trafionym celem na 4 sekundy, która zostaje zerwana po oddaleniu się na 1000 jednostek.
  Ponowne użycie #1: Bicz atakuje z pozycji przeciwnika w wybranym kierunku – jeśli trafi innego przeciwnika, Nilah może użyć umiejętności jeszcze raz, a więź tworzona jest między dwoma trafionymi celami.
  Ponowne użycie #2: Kliknięcie: Oznaczone cele zostają do siebie przyciągnięte, a jeśli celami byli bohaterowie, to zostają ogłuszeni. Przytrzymanie przycisku: Nilah doskoczy dodatkowo doskoczy do oznaczonych celów.
 • Promise of the Ocean (R) – Nilah tworzy arenę na 7 sekund, wewnątrz której może atakować przeciwników, niezależnie od odległości. Bohaterowie, którzy będą chcieli uciec z areny, zostaną wepchnięci z powrotem do środka.