Bardzo dużo emocji dostarczyły nam niedzielne spotkania pomiędzy Team Liquid a Counter Logic Gaming. Lepszą okazała się być legendarna już organizacja stworzona przez George'a „HotshotGG” Georgallidisa.

Trudno opisać słowami to, co zobaczyliśmy w trakcie tego BO5. Spotkanie to było godne finału, zwłaszcza mecz numer pięć pokazał nam jak wiele emocji przynieść może League of Legends. Pochwalić trzeba przede wszystkim Darshana „Darshan” Upadhyahę, który był najjaśniejszym elementem w drużynie CLG. Wybrany został on na najlepszego zawodnika tego starcia, natomiast w drużynie przeciwnej na miano najlepszego zasłużył Chae „Piglet” Gwang-jin.

Gra sama w sobie była bardzo ułożona ze strony obu drużyn. Widać było spore przygotowanie, które zaowocowało wyrównanym pojedynkiem. Zaskakiwać mogą jednak bany Teamu Liquid, który notorycznie blokował możliwość wyboru Tristany. Ciekawi także oddanie Luciana Trevorowi „Stixxay” Hayesowi.

W finale CLG zmierzy się ze zwycięzcą konfrontacji pomiędzy Immortals a Team SoloMid. Mecz ten odbędzie się już dziś o godzinie 21:00. Finał natomiast będzie mieć miejsce 17 kwietnia o tej samej godzinie. Dzień wcześniej Team Liquid podejmie przegranego tego pojedynku w meczu o trzecie miejsce.