Kolejni Polacy mają wyjechać za granicę do topowych drużyn ze sceny ERL. Według doniesień LEC WooLoo Tracyn w przyszłym sezonie będzie grać w zawsze mocnym GamerLegion. To duży krok dla 17-letniego polskiego toplanera.

Tracyn swoją esportową karierę rozpoczął całkiem niedawno, gdyż w 2021 roku. Wtem polski toplaner grał w NRAX Esports, z którym awansowal do drugiej dywizji Ultraligi. Podczas wiosennego splitu NRAZ zajęło ostatnie, szóste miejsce. Jednak dużo lepiej poszło latem, gdy Tracyn i spółka uplasowali się na drugiej pozycji w fazie zasadniczej, a w play-offach przegrali w finale 1-3 na piratesports. Następnie młody toplaner dostał się do Trinity Force Pucharu Polski 2021 z ekipą, która później nazywała się Kopnięcie. Na tym turnieju KO przegrało z AGO Rogue oraz z Piratami, a wygrało jedynie z Team ESCA Gaming.

Za to Tracyn dzięki dobrym występom dostał szansę gry w Komil&Friends w Ultralidze. Formacja wiosną była największym pozytywnym zaskoczeniem, zajmując piąte miejsce w fazie zasadniczej oraz ugrywając jedną mapę na Z10 w play-offach. Po tym czwórka zawodników z KnF przeniosła się do Illuminar Gaming, a doszedł jedynie adi11 na jungle i Vov na trenerce. Wtem ekipa minemaćka była jeszcze lepsze i uplasowała się na trzeciej pozycji w fazie zasadniczej. Natomiast w play-offach IHG wygrało 3-1 z Iron Wolves oraz Gentlemen's Gaming. Tracyn zaś w obu seriach był kluczową postacią, a najlepiej szło mu na Gnarze. Po tym niestety zatrzymało ich Zero Tenacity, zwyciężając 3-0 w meczu o finał. A na EU Masters nasi wygrali jedynie dwie mapy na czeskie Entropiq.

Jednak Illuminar Gaming nie poddało się i nie przestało trenować, co dało efekty podczas turnieju Ultraliga Super Puchar. Na początku IHG ledwo pokonało 2-0 devils.one po zaciętych mapach, więc nie zanosiło się na przyszłe sukcesu. Natomiast późnie Illuminar wygrało 2-0 z AGO Rogue, a w półfinale ograło 3-0 Gentlemen's Gaming. Jeszcze lepiej poszedł im zaś wielki finał, ponieważ w nim zdominowali 3-0 AGO Rogue. Najlepiej podczas play-offów spisywał się Tracyn, który zgarnął za to dwie nagrody MVP serii. Warto dodać, że 17-latek pokazał się ze świetnej strony na aż sześciu różnych herosach. Grał on Aatrox'em, Yone, Fiorą, Gragas'em, Renekton'em oraz Jax'em, a łącznie wykręcił statystyki 45/6/33. Także uważam, że powinien sobie poradzić w Prime League.