Wszystkie domniemane składy w LEC są już znane. Natomiast to nie koniec emocji, gdyż w ostatnich dniach pojawia się mnóstwo doniesień odnośnie do LCSa. A teraz wygląda na to, że Evil Geniuses skompletowało swój skład na przyszły sezon.

W ostatnim wpisie poruszyliśmy temat składu 100 Thieves na przyszły sezon rozgrywek LCS. Natomiast ten artykuł jest w pewien sposób powiązany z 100T, gdyż według doniesień Evil Geniuses sięgnęło po dwóch zawodników z tej organizacji. Ponadto organizacja wczoraj podpisała kontrakt z nowym trenerem, którym został Freeze. Czech zaś ostatnie dwa lata również spędził w barwach 100 Thieves. Wcześniej zaś Freeze był strzelcem w wielu zespołach w Europie oraz w Ameryce Północnej. Natomiast w 100T pełnił funkcję asystenta, więc teraz czeka go pójście o krok wyżej, ponieważ w Geniuszach Zła będzie głównym trenerem.

Natomiast głośniejsze są oczywiście transfery zawodników, które nie do końca cieszą fanów Evil Geniuses. O ile Ssumday jest solidnym zastępstwem za odchodzącego Impacta, to odnośnie do FBI można mieć kilka zastrzeżeń. Australijczyk swoją karierę zaczynał oczywiście na rodzimej scenie, a przebił się wiosną 2019 roku, gdy wraz z Bombers zwyciężył rozgrywki OPL i pojechał na MSI 2019. Tam indywidualnie pokazał się z dobrej strony, dzięki czemu zauważyło go Golden Guardians. W formacji FBI spędził 1,5 roku i na sezon 2021 dołączył do 100 Thieves, z którym wygrał amerykańskie rozgrywki w 2021 roku, a w tym był dwukrotnie drugi. Jednak 23-latek nigdy nie był określany głównym bohaterem zespołu i nie jestem topowym strzelcem w LCS.

Inaczej sprawy się mają jeśli mowa o Ssumdayu, ponieważ ten na swojej pozycji od wielu lat jest topką ligi Ameryki Północnej. Koreańczyk swoją karierę zaczynał w KT Rolster, aczkolwiek już w 2017 roku wyjechał za ocean, a na 2018 rok dołączył do 100 Thieves. Także grał w tej drużynie aż pięć lat i przez ten czas wyrobił sobie status jej legendy. Ponadto przez ten czas prezentował prawie cały czas solidną formę, więc również w Evil Geniuses powinien sobie poradzić.

Tak prezentuje się cały domniemany skład Evil Geniuses na przyszły sezon LCS:

  • TOP: 🇰🇷 Kim „Ssumday” Chan-ho
  • JNG: 🇵🇱 Kacper „Inspired” Słoma
  • MID: 🇨🇦 Joseph Joon „jojopyun” Pyun
  • ADC: 🇦🇺 Ian Victor „FBI” Huang
  • SUP: 🇨🇦 Philippe „Vulcan” Laflamme