Ten przedsezon z każdym dniem staje się coraz ciekawszy. Wczoraj LEC WooLoo opublikował doniesienia o tym, że Rekkles poifnormował drużyny z LEC, że jest otwarty na oferty związane z grą na pozycji wspierającego.

Rekkles zdecydowanie jest największą europejską legendą na pozycji strzelca. Szwed już w 2012 roku pierwszy raz dołączył do Fnatic, a jego największym sukcesem było zajęcie drugiego miejsce na IEM Cologne. Później zaś zaliczył epizod w Copenhagen Wolves i wrócił do Pomarańczowych, z którymi wygrał wiosenny split w EULCS i pojechał na Worldsy. Następnie zobaczyliśmy go w Elements, aczkolwiek tam też długo nie pograł i ponownie wrócił do FNC.

Natomiast ten etap jego kariery trwał już ponad pięć lat. Rekkles w tym czasie dotarł do półfinału Worldsów w 2015 roku oraz finału Worldsów w 2018 roku. A poza tym trzykrotnie wygrał europejskie rozgrywki i indywidualnie trzymał się na topie. Na 2021 rok przeszedł zaś do G2 Esports z celem wygrania Mistrzostw Świata. Ten rok był jednak dla Samurajów rozczarowaniem, gdyż wiosną zajęli trzecie miejsce w LEC, a latem uplasowali się na czwartej pozycji. Po tym Rekkles został odsunięty od składu G2, ale dalej miał kontrakt. W ten sposób wylądował w LFL w Karmine Corp, ponieważ francuska formacja jako jedyna miała pieniądze na buyout. Wraz z KC Szwedowi udało się zwyciężyć wiosenną edycję EU Masters, ale latem poszło już dużo gorzej.

Teraz zaś Rekkles znów szuka drużyny w LEC i udostępnił dodatkową opcję, gdyż może również grać na pozycji wspierającego. O to kim ruchu z jego strony mówi się już od dłuższego czasu, ponieważ na soloq też zawsze jego drugą rolą był support. Natomiast i tak są to dość sensacyjne wieści i ciekawe czy jakiś zespół zdecyduje się wziąć 26-latka pod swoje skrzydła. A jest jeszcze kilka drużyn, w których dolna alejka stoi pod znakiem zapytania. W G2 mają zagrać Hans Sama i Mikyx, we Fnatic na supporcie ma występować Rhuckz, w Rogue raczej zostaną Comp oraz Trymbi, w Team Heretics znajdą się Jackspektra i Mersa. Za to nie wiadomo jeszcze co u między innymi MAD Lions, Team Vitality, czy SK Gaming.