Niestety wielkim przegranym tego okienka w LCK jest Pyosik. Jednak nie, jeśli chodzi o pieniądze, gdyż według doniesień Mistrz Świata z tego roku ma przejść do Team Liquid. A formacja szykuje bardzo mocny skład na przyszły sezon LCS.

„Pyosik w tym roku zostanie Mistrzem Świata”. W takie słowa na początku tego sezonu, a zwłaszcza w jego trakcie nie uwierzyłby chyba nikt. Koreański jungler odstawał od topowych graczy na tej roli w LCK i mówiono, że jest najsłabszym ogniwem zespołu. Natomiast na Worldsach zobaczyliśmy go w świetnej formie. A szczyt jego formy zobaczyliśmy podczas play-offów, gdy znakomicie się spisywał na Sejuani, Viego, Kindred oraz Hecarimie (ostatnia mapa Worldsów). Ponadto społeczność bardzo polubiła 22-letniego leśnika, ponieważ był energiczny przed i po meczach, a najbardziej urzekło jego udawanie postaci rodem z kalamburów.

Mimo według plotek nie każdy chciał z nim grać. Rzekomo Zeka stwierdził, że powinni go odsunąć od składu. Natomiast Deft się zaparł, że bez Pyosika nie będzie występować w DRX. Po tym Kingen oraz Zeka dołączyli do Hanwha Life Esports, a Deft zasilił szeregi DWG KIA. Niestety zaś Pyosik nie znalazł dla siebie miejsca w żadnym topowym zespole w LCK. Podobno jungler miał oferty od ekip z dołu tabeli, a do takich dołączać rzeczywiście Mistrzowi Świata nie przystoi. Byłby to dla niego spory przestój w karierze, którego uniknie, gdyż według doniesień blix.gg ma on dołączyć do amerykańskiego Team Liquid.

W TL Pyosik z pewnością będzie otrzymywał spore wypłaty, a skład formacji z pewnością będzie konkurencyjny. Pierwszym wzmocnieniem Liquid ma być Summit, a poza nim w składzie mają się według plotek znaleźć Haeri, Yeon oraz CoreJJ. Także będzie to połączenie trzech doświadczonych Koreańczyków z dwoma młodymi talentami z LCS. Haeri grał wcześniej w rodzimej lidze australijskiej, a od sezonu 2021 występuje w akademii Team Liquid. Za to wraz z nim grał tam w tym roku Yeon. Amerykanin wcześniej reprezentował również barwy CLG oraz 100 Next. Taki skład może wypalić.