Według internetowych doniesień, przyszłoroczny turniej Mid-Season Invitational ma odbyć się w stolicy Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez portal Esports News UK, przyszłoroczny turniej Mid-Season Invitational ma odbyć się w Londynie. Na ten moment są to jedynie doniesienia, lecz jeśli się potwierdzą, będzie to pierwsze wydarzenie MSI w Wielkiej Brytanii.

Ostatni raz Zjednoczone Królestwo było gospodarzem dużego wydarzenia League of Legends było w 2015 roku, gdy Riot Games postawiło na organizację fazy ćwierćfinałowej Mistrzostw Świata w 2015 roku w SSE Arena na Wembley. Obiekt mógł pomieścić prawie 11.000 widzów, zaś wielki finał tego turnieju odbył się w Berlinie w Mercedes-Benz Arena, w którym mogło się zgromadzić 17.000 osób.

Na ten moment Riot Games nie skomentowało doniesień, choć oficjalnych ogłoszeń możemy spodziewać się dopiero w styczniu przyszłego roku. Podczas oficjalnej konferencji, przedstawiciele amerykańskiego studia zapowiedzieli potencjalne zmiany w formacie esportowym w 2023 roku. Na ten moment dowiedzieliśmy się o odświeżeniu zasad LEC, o których szerzej pisaliśmy w tym miejscu. Zagadką pozostaje termin organizacji MSI, wszak w przeciwieństwie do poprzednich lat, zorganizowane zostaną trzy sezony League of Legends EMEA Championship, a nie dwa. Patrząc na harmonogram ligi można wywnioskować, że Riot Games będzie celować w maj, czyli okres pomiędzy drugim i trzecim splitem LEC.