Wraz z modyfikacjami formatu LEC w 2023 roku, Riot Games chce zmienić dni meczowe ligi. Rozgrywki mają odbywać się w weekend.

18 listopada 2022 roku Riot Games oficjalnie ogłosiło nowości w formacie League of Legends EMEA Championship. Najważniejszymi zmianami jest podzielenie roku na trzy splity, a nie dwa jak w poprzednich latach. W pierwszym splicie 10 zespołów będzie walczyć ze sobą według zasady „każdy-z-każdym” z meczami best-of-one. Osiem najlepszych ekip awansuje do fazy grupowej, w której zostaną podzielone na dwie grupy, a o awansie zadecydują pojedynki best-of-three w formacie podwójnej eliminacji. Najlepsza czwórka każdego splitu zmierzy się w play-offach w meczach best-of-five.

Jednak jak się okazuje, to nie koniec zmian. Według informacji pozyskanych przez blix.gg, LEC będzie rozgrywane co tydzień w sobotę, niedzielę oraz poniedziałek, a nie w piątek i sobotę jak to było dotychczas. Zgodnie z oczekiwaniami, czeka nas więcej rozgrywek na najwyższym poziomie w trakcie jednego tygodnia!

Oznacza to, że ligi regionalne rozgrywane w poniedziałki, jak chociażby hiszpańska SuperLiga, będą musiały dostosować się do nowego harmonogramu. Wspominamy o tym, bo polscy fani League of Legends mogą kibicować akademii Heretics, która po zakontraktowaniu trzech Polaków, przyszłym sezonie będzie występować pod biało-czerwoną flagą.

Trzech Polaków w składzie akademii Heretics