Według najnowszych doniesień LEC Gliscor w lidze hiszpańskiej w przyszłym sezonie ma grać przynajmniej ośmiu Polaków. Z czego ostatnia wiadomość traktuje o dołączeniu R4VENa do będącego beniaminkiem Rebels Gaming.

Do tej pory pisaliśmy już o tym, że w Przyszłym sezonie w Team Heretics Academy mają grać iBo, Zwyroo oraz marlon. A także o tym, że Sinmivak z Lucker'em będą występować w KOI Academy. Ponadto według doniesień Erosa z blix.gg Fresskowy ma się znaleźć w składzie Movistar Riders. A dziś leaker LEC Gliscor podał, że nowym toplanerem Rebels Gaming ma zostać R4VEN. Co ciekawe dziennikarz wspomniał też o tym, że w lidze hiszpańskiej w 2023 roku zagra przynajmniej ośmiu Polaków, a jeśli naszym dobrze pójdą try-outy, to jest potencjał na nawet 11 graczy.

Natomiast w tym wpisie skupimy się na Ravenie, którego kariera jest bardzo ciekawa. Polak zaczynał na rodzimej scenie, grając w takich zespołach jak: Digital Paradox, ProXima Gaming, czy też Wisła Płock Esports. Później zaś dolączył do Illuminar Gaming, z którym niestety nie poszło mu najlepiej i został oddalony ze składu po jednym splicie. Po tym już na polskiej scenie nie pozostał i latem 2019 rok grał we włoskim Qlash Forge, a 2020 rok spędził w hiszpańskim Team Queso. Raven w SuperLidze dwukrotnie uplasował się na 5-6 pozycji, a na kolejny rok dostał szansę gry w Vitality.Bee. W Pszczółkach Polak bardzo szybko się odnalazł i wraz z formacją zajął trzecie miejsce w LFL, co dało mu awans na EU Masters.

Tam R4VEN i spółka odpadli w fazie Play-In po porażce na Illumianar Gaming. Natomiast toplaner zdecydował się na zmiany w swojej esportowej karierze i został trenerem pozycyjnym głównego składu Vitality. Ten epizod trwał tylko jeden split, a ten sezon 22-latek spędził w CASE Esports, czyli w organizacji Casemiro. Tam z bardzo mocnym składem z początku dominował drugą dywizję ligi hiszpańskiej, aczkolwiek potem przyszedł spadek formy i na koniec CASE nieudało się awansować do głównej ligi.

Nieudało się to też Rebels Gaming, czyli organizacji prowadzonej przez Davida de Gea. RBLS przegrało na ostatniej mapie finału letniego splitu z Guasones po sporych kontrowersjach. Drużyna niestety w pewnym momencie straciła łącze internetowe, a sędzia zapauzował grę dopiero po 40 sekundach. Natomiast sprawiedliwości stało się zadość i Rebels Gaming przejęło miejsce G2 Academy w hiszpańskiej SuperLidze. Według doniesień na pozostałe pozycje w ekipie trwają jeszcze try-outy.