Giants zbroi się na letni split LVP Superligi 2022. Wiosna dla legendarnej hiszpańskiej organizacji nie była zbyt udana, więc przyszedł czas na zmiany. A te z pewnością mogą napawać fanów formacji optymizmem.

Giants to organizacja znana raczej każdemu fanowi esportowego League of Legends. Niegdyś grała w EULCS, a ponadto od lat występuje w lidze hiszpańskiej i to z licznymi sukcesami. Ostatni split dla GIA był jednak rozczarowaniem. Antonio i spółka byli w gronie faworytów do mistrzostwa, a zajęli dopiero siódme miejsce w fazie zasadniczej i nie awansowali do play-offów. Po tym można było spodziewać się zmian i rzeczywiście do nich doszło. Wczoraj Giants oficjalnie pożegnało Atillę, który był ikoną organizacji. Portugalczyk grał w niej już w 2017 roku, kiedy powrócili do EULCS. A poza tym spędził w GIA pięć ostatnich splitów, z czego dwa razy udało mu się zwyciężyć Superligę, a na swoje konto może jeszcze dopisać dwa triumfy w Iberian Cup. Natomiast indywidualnie ostatnimi czasy odstawał i w końcu musiało do tego dojść.

Według doniesień wraz z nim skład ma opuścić Stend. Młody Francuz w tym roku zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej europejskich lig regionalnych. Także nie powinno dziwić, że może on odejść. Zwłaszcza że według doniesień Esportmaniacos oraz LEC Wooloo na dolnej alei Giants mają grać Keduii oraz Advienne. Niemiec niegdyś grał w piratesports, a ostatnie półtora roku spędził w BIG. Wraz z formacją w 2021 roku dwukrotnie wygrał Prime League oraz uplasował się w top8 EU Masters. Za to indywidualnie był czołowym zawodnikiem w ERL'ach. Z drugiej strony kariera Advienne również eksplodowała w zeszłym roku. Holender wraz z BT Excel dotarł do finału wiosennej edycji EUM, a latem miał okazję się sprawdzić w LEC, gdzie spisał się dobrze. Jednak w tym roku w trakcie splitu zastąpił go Mikyx. Także teraz może mieć okazję do udowodnienia, że zasługuje na miejsce w głównych europejskich rozgrywkach.