Wygląda na to, że aż trójka zawodników Team Heretics z tego sezonu zostanie w akademii formacji. Natomiast zmieni się dolna aleja, na której według doniesień zobaczymy duet Flakked + marlon.

Team Heretics od początku celowało w najwyższe lokaty, aczkolwiek wiosna nie poszła po ich myśli i zajęli dopiero ósme miejsce w lidze hiszpańskiej. Natomiast po tym do zespołu dołączył iBo, zastępując najgorsze ogniwo w postaci Satoriusa. A to zdecydowanie odmieniło HRTS, które latem grało dużo lepiej. Zwyroo i spółka zajęli drugie miejsce w fazie zasadniczej SuperLigi, a w play-offach dwukrotnie pokonali Giants, łącznie 6-1 w mapach. Na EU Masters Team Heretics zaczęło dość spokojnie od wyjścia z drugiego miejsca z grupy. Jednak w fazie pucharowej znów pokazali klasę wygrywając 3-2 z UOL Sexy Edition, 3-1 z LDLC OL i 3-2 z Team BDS Academy. Po tym Jackspektra został w głównym składzie i będzie grać w LEC, a w akademii mają pozostać iBo, bluerzor oraz Zwyroo.

Oczywistym następstwem jest to, że w akademii Team Heretics musi pojawić się nowy strzelec. A poza tym zobaczymy również nowego wspierającego, gdyż według doniesień whiteinn przeszedł do Karmine Corp. ADC według doniesień zostanie Flakked, który ma za sobą debiutancki split w LEC. Hiszpan dość niespodziewanie trafił do G2 Esports i już wiosną sięgnął po triumf w rozgrywkach głównej ligi europejskiej. Ponadto indywidualnie spisywał się też bardzo dobrze, aczkolwiek latem jego forma znacznie się pogorszyła, a końcówka roku była po prostu słaba. Przez to nie znalazł on dla siebie zespołu w LEC, ale w ERL'ach uważam, że będzie topowym, o ile nie najlepszym zawodnikiem. Także jest to świetny transfer ze strony Heretics.

Osobiście jednak jeszcze bardziej podoba mi się nowy nabytek Team Heretics Academy na pozycji wspierającego. Tam bowiem zobaczymy marlona, który ma za sobą fenomenalny sezon. Polski wspierający zaczynał swoją karierę w H34t Young Flames, a na wyższy poziom wszedł dołączając do Team ESCA Gaming. Wtem TEG sensacyjnie zajęło drugie miejsce w fazie zasadniczej Ultraligi, jednak w play-offach było już bez większych szans. Dużo lepiej poszedł zaś wiosenny split tego roku, ponieważ ESCA w fazie pucharowej wygrała 3-0 z Zero Tenacity i 3-2 z Iron Wolves, awansując do finału. Za to na EUM formacja wygrała jeden mecz w grupie po niesamowitym comebacku na Fnatic TQ.

Dzięki dobrym występom HARPOON z marlon'em dostali szansę gry w BIG. Tam w fazie zasadniczej szło im bardzo dobrze i spokojnie wygrywali na większość innych botlanów, a na koniec byli jedną BO1 od awansu na EU Masters. Jednak niestety ją przegrali, a w play-offach zwyciężyli 3-2 z MOUZ, po czym ulegli 0-3 na Schalke 04. Mimo tego to był bardzo dobry rok dla marlona, który myślę, że poradzi sobie w akademii Team Heretics. A warto dodać, że dołączenie do niej jest dla niego wielką szansą na wybicie się. W końcu kład HRTS Academy będzie głównym faworytem do wygranej na EU Masters.