Wygląda na to, że G2 Esports robiąc skład na przyszły sezon, nie będzie stawiało na młode talenty. Według doniesień LEC WooLoo dolną alejkę w ekipie Samurajów ma utworzyć duet dwóch esportowych weteranów, którzy grali już ze sobą w 2018 roku.

G2 Esports po całkiem udanym sezonie zdecydowało się na gruntowną przebudowę składu. To zaś trochę dziwi, gdyż rok temu chcieli zbudować skład z myślą długoterminową, rekrutując zawodników ze średnim lub niewielkim doświadczeniem (Flakked). Natomiast najwidoczniej apetyt rośnie w miarę jedzenia, ponieważ Samuraje zdominowali play-offy wiosennego splitu w LEC i pojechali na Mid-Season Invitational. A latem już w fazie zasadniczej dopadł ich kryzys, w finale europejskich rozgrywek przegrali 0-3 z Rogue i na Worldsach wygrali tylko jedną mapę. Z początku według doniesień odejść mieli tylko Jankos oraz Flakked, aczkolwiek teraz się dowiedzieliśmy, że szeregi G2 opuści również Targamas.

W przyszłym sezonie dolną aleję w G2 Esports mają zaś utworzyć Hans Sama oraz Mikyx. Co ciekawe byłby to powrót po latach tej dwójki do wspólnej gry na bocie, gdyż w 2018 roku występowali w barwach Misfits Gaming. Wtem Króliczki nie osiągały topowych wyników, aczkolwiek w pierwszej połowie fazy zasadniczej letniego splitu totalnie dominowały europejską scenę. Potem jednak przyszedł kryzys i MSF skończyło na piątym miejscu, a w fazie pucharowej odpadło w półfinale. Choć Francuz oraz Słoweniec indywidualnie dalej pokazywali się z bardzo dobrej strony.

Dzięki temu Mikyx dostał szansę gry w G2 Esports, z którym zwyciężył Mid-Season Invitational 2019 oraz doszedł do finału Worldsów, pokonując po drodze DAMWON Gaming oraz SKT T1. Za to Hans Sama rok później dołączył do Rogue, z którym dwa razy z rzędu udało mu się awansować na Mistrzostwa Świata. Ten rok dla obu był jednak rozczarowaniem, ponieważ Mikyx wraz z Excel Esports dwukrotnie zajął szóste miejsce w LEC. A Hans Sama z Team Liquid wiosną był trzeci w LCS, a latem uplasował się na czwartej pozycji. Także obaj w G2 Esports będą mieli szansę się odbudować. Niewiadomą zaś jest jeszcze nowy jungler Samurajów. W kuluarach mówi się o sprowadzeniu Elyoyi, ale żaden z większych leakerów jeszcze o nim nie wspomniał.