Wiosenny split LCS 2022 nie był najlepszy dla Cloud9 i wygląda na to, że szykują się zmiany. Według LEC WooLoo i Dotesports Fudge wróci na górną aleję, a organizacja poszuka nowego środkowego oraz wspierającego. Wśród kandydatów wymieniane są ciekawe nicki.

Wiosenny split LCS 2022 zaczął się dla Cloud9 znakomicie. Bardzo dużo dobrego wprowadzały drafty LS'a. C9 grało między innymi: Soraką, Zileanem i Ivernem na środkowej alei, Karthusem adc, czy różnego rodzaju agresywnymi junglerami. Społeczność była zachwycona, jednak zawodnicy nie do końca. Dlatego w połowie fazy zasadniczej amerykański szkoleniowiec został zwolniony. Kłamstwem byłoby powiedzenie, że od razu po tym Chmurki zaliczyły spadek. Natomiast w play-offach już widać było brak synergii i pomysłu na grę w tej drużynie. Cloud9 poległo 0-3 w starciach z 100 Thieves oraz Evil Geniuses i odpadło.

Teraz wygląda na to, że przyszedł czas zmian. Fudge według doniesień LEC WooLoo oraz Dotesports ma powrócić na górną aleję. Australijczyk zawsze spisywał się na niej dobrze i w 2019 roku w barwach MAMMOTH, czy w 2021 roku w C9 był kluczową postacią w swojej ekipie. To zaś oznacza, że dotychczasowy toplaner, czyli Summit opuści skład, a C9 będzie mogło sobie pozwolić na jeszcze jednego importa w swoich szeregach. Wśród potencjalnych nowych środkowych wymienia się kilka nicków.

Cloud9 z początku chciało pozyskać Nisqy'ego, ale ten jest bliżej przejścia do MAD Lions. Teraz mówi się o dwóch innych wariantach. Pierwszym jest pozyskanie midlanera z akademii, a jest nim Copy, który jest Kanadyjczykiem. Także byłaby to opcja na pozyskanie importa na rolę wspierającego, na której też mamy zobaczyć nowego zawodnika. Mnie zaś bardziej podoba się plotka o Randomie. Czech spędził ostatni split w BISONS ECLUB i był najbardziej docenianym graczem w formacji. W tym przypadku na pozycji supporta zobaczylibyśmy Zvena, gdyż ten mówi się, że ma zmienić swoją rolę. Opcji jest kilka, a czas pokażę, która okaże się prawdziwa.