Niedługo ruszają sezony w europejskich ligach regionalnych. O lidze hiszpańskiej i francuskiej krąży na internecie mnóstwo doniesień i informacji. Natomiast mało wiemy o innych, a wczoraj wyszła plotka o całkowicie odmienionym składzie MOUZ.

MOUZ ma za sobą bardzo udany sezon. Niemiecka formacja wiosną zdobyła wicemistrzostwo Prime League i dostała się do półfinału EU Masters. Po tak udanym występie niewiele gorsze lato. Myszki dalej dominowały w fazie zasadniczej PRM, lecz gorzej poszło w play-offach, ponieważ w bezpośrednim starciu znów górą było BIG. Natomiast na EU Masters mousesports rozgromiło rywali w fazie Play-In, aczkolwiek w main evencie odpadło w grupie śmierci. Na koniec sezonu Czekolad i spółka pokazali klasę w zimowym pucharze ligi niemieckiej. MOUZ pewnie wygrało 3-1 w finale z UOL Sexy Edition.

A odnośnie do Unicorns Of Love to według LEC Wooloo w składzie MOUZ na sezon 2022 ma znaleźć się dwóch byłych graczy formacji. Jednak nie mowa o dywizji UOL występującej w Prime League, a tej w LCL. Uważam, że jest to świetna informacja, gdyż już od ponad roku mówi się o tym, że Nomanz mógłby się odnaleźć na europejskiej scenie. Rosjanin grający na środku od lat pokazuje się z bardzo dobrej strony w lidze rosyjskiej oraz na międzynarodowych turniejach. Za to wraz z nim dołączyć do MOUZ ma BOSS, który był toplanerem Jednorożców.

Skład myszek na sezon 2022 ma dopełnić trójka niezłych, młodych zawodników. Na jungli ma grać Lyncas. Obchodzący dzisiaj osiemnaste urodziny Litwin spędził ostatni split w WAVE Esports, a wcześniej występował w barwach ad hoc gaming. W obu formacjach zajął 8 miejsce w Prime League, a indywidualnie pokazywał się solidnie. Także jest to mocny transfer, a jeszcze ciekawiej zapowiada się dolna alejka. W roli strzelca pojawi się Practice, który spędził ostatni rok w Sector One, gdzie dominował w lidze belgijskiej. A wspierającym MOUZ ma być pochodzący z Rosji Holender. Saviour co ciekawe ma już doświadczenie ze wspólnej gry z niemieckim ADC. Wiosną tego roku grał w S1, a latem zdobył doświadczenie w drugiej lidze francuskiej.