Na serwerze testowym pojawiły się długo wyczekiwane zmiany Goredrinkera. Przy okazji pokazano nową kapsułę dla użytkowników Prime Gaming.

Wielu graczy stale skarży się na pozycję Goredrinkera w obecnej mecie. Przedmiot stworzony z myślą o tzw. bruiserach zyskał popularność zarówno u tanków, jak i asasynów, całkowicie wypaczając metę oraz pierwotne założenia. Riot Games zdecydowało się nie zmieniać przedmiotu przed Mistrzostwami Świata, najprawdopodobniej dlatego, że dotknęłoby to zbyt wiele postaci na raz.

Jednak dziś w nocy na serwerze testowym pojawiły się proponowane zmiany zarówno dla Goredrinkera, Stridebreakera jak i ich wspólny mianownik – Ironspike Whip. Zmiany przede wszystkim mają sprawić, że Goredrinker przestanie być atrakcyjnym przedmiotem dla asasynów. Oto co twórcy League of Legends zmienili:

 • Ironspike Whip:
  – Obrażenia Halting Slash – 75% AD >>> 100% base AD
 • Stridebreaker:
  – AD – 45 >>> 50
  – Obrażenia Halting Slash – 100% AD >>> 175% bazowego AD
 • Goredrinker:
  – [usunięto] 150% bazowej regeneracji zdrowia
  – [nowość] 8% omnivamp
  – Obrażenia Thirsting Slash – 100% AD >>> 175% bazowego AD
  – [usunięto] pasywka Spite zapewniające dodatkowe AD

Warto nadmienić, że PBE to środowisko testowe, a dodawane tam zmiany mogą nie trafić na oficjalne serwery gdy proponowane modyfikacje się nie sprawdzą. 

Ponadto Riot Games szykuje prawdziwą gratkę dla posiadaczy subskrypcji Prime Gaming. Nowa kapsuła Prime, która pojawiła się na PBE ma oferować zdecydowanie więcej niż nagrody otrzymywane do tej pory. Pojawiły się jednak spekulacje, że gracze będą otrzymywać ją zdecydowanie rzadziej, czyli co miesiąc lub nawet raz na dwa miesiące. Oto co ma się znaleźć w nowej kapsule: 650 RP, nieposiadana skórka za 1350 RP, 200 pomarańczowej esencji, 5 odłamków czempionów, odłamki patronów, 30-dniowy dopalacz doświadczenia. Brzmi świetnie, co?