Już dzisiaj wieczorem zacznie się Rift Rivals 2019 pomiędzy Ameryką i Europą. W starciu LCS z LEC udział wezmą po trzy najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu z danego regionu.

W najbliższy weekend odbędzie się przerwa w regionalnych rozgrywkach LCS i LEC. Jeden tydzień wolnego oznacza więcej czasu na przygotowanie się i korektę błędów z poprzednich gier. Trochę więcej będą mogły potrenować formacje z LEC, jako że europejskie rozgrywki wezmą dwa, a nie jeden, tygodnie wolnego.  Danej pauzy nie doświadczy jednak sześć zespołów, które w tym czasie będzie rywalizować między sobą podczas Rift Rivals. Są to ekipy, które w Spring Splicie zajęły miejsce w top 3 w fazie play-off. Owa szóstka to amerykańskie Team Liquid, Team SoloMid i Cloud 9, a także europejskie G2 Esports, Origen, oraz Fnatic.

Przez trzy dni dane formacje będą ze sobą rywalizować w studio Riot Games w Los Angeles. W zasadniczej fazie wydarzenia, każda z nich musi zagrać przeciwko wszystkim trzem reprezentantom opozycyjnego regionu. To daje nam dziesięć pojedynków w fazie grupowej. Warto dodać, że są one meczami typu Best of One. Trzeciego dnia odbędzie się finał, który będzie serią Best of Five.  Dodatkowo, na Rift Rivals zobaczymy turniej 2v2.

Fazę grupową otworzy gra pomiędzy obecnymi drugimi miejscami w ligach – Cloud 9 i G2 Esports. Amerykanie pod wodzą Sneaky'ego będą szukali zemsty na regionie, który wyeliminował ich z zeszłorocznych mistrzostw świata. G2 Esports będzie za to szukać powtórki z rozgrywki i ponownie będą chcieli zdominować ekipy zza Atlantyku, tak jak zrobili to na Mid-Season Invitational. Mecz otwarcia będzie jedynie przystawką przed hitem pierwszego dnia, jakim jest starcie obecnych liderów – Team Liquid z Fnatic. Trzykrotni mistrzowie NA są na fazie czterech wygranych z rzędu, za to Rekkles i spółka wciąż nie przegrali ani jednego spotkania w letnim sezonie. Pierwszy dzień Rift Rivals zakończy się klasykiem – Cloud 9 podejmie Fnatic.

Drugi dzień rozpoczniemy od powtórki finałów tegorocznego MSI. Ekipa Doublelifta będzie szukała zemsty po klęsce w Tajpeju. Dowiemy się także trochę więcej o Team SoloMid i Origen. Obydwie drużyny nie miały okazji pokazać się w tym roku na scenie międzynarodowej, i obydwie zaliczą po dwa mecze podczas drugiego dnia Rift Rivals. Pytanie, czy sprostają najlepszym z najlepszych zza Atlantyku?

Harmonogram rozgrywek:

Czwartek/Piątek

  • 21:30 – United States Cloud9 vs European Union G2 Esports
  • 22:30 – United States Team Liquid vs European Union Fnatic
  • 00:00 – United States Team SoloMid vs European Union Origen
  • 01:30 – United States Cloud9 vs European Union Fnatic

Piątek/Sobota

  • 21:30 – United States Team Liquid vs European Union G2 Esports
  • 22:30 – United States Cloud9 vs European Union Origen
  • 23:30 – United States Team SoloMid vs European Union G2 Esports
  • 00:30 – United States Team Liquid vs European Union Origen
  • 01:30 – United States Team SoloMid vs European Union Fnatic

Finał odbędzie się w sobotę o 21:00 czasu polskiego.


Transmisje z wydarzenia poprowadzi Polsat Games