Na początku dobieraliśmy najlepsze piątki dwutygodnia LEC, jednak teraz czas pójść na całość. Dlatego przestawiamy wam naszą najlepszą piątkę całej fazy zasadniczej letniego splitu głównych europejskich rozgrywek.

FNC Adam „⁠Adam” Maanane 🇫🇷

Na górnej alei mieliśmy w tym sezonie kilku wyróżniających się zawodników. Odoamne zawsze prezentował równą i solidną formę, aczkolwiek bez fajerwerków. HiRiT miał na początku splitu kilka znakomitych gier, jednak później osłabł. A WhiteKnight był zdecydowanie najlepszym punktem swojej drużyny, ale jeszcze to ścisłej czołówki mu troszkę brakuje. Adam również ma swoje wady i zdarzały mu się gorsze gry. Natomiast ja chcę docenić jego agresywny styl gry, dzięki któremu uzbierał aż 15 solowych eliminacji. Jest to niesamowita liczba i warto to docenić, zwłaszcza że drugi w tej klasyfikacji Nisqy miał tylko 8 solo bolo. Francuz w paru grach był bestią, a do tego dostał dwie nagrody MVP mapy.

RGE Kacper „Inspired” Słoma 🇵🇱

Na jungli w LEC jest kilku świetnych zawodników, ale jeden wyróżnia się najbardziej. Inspired od samego początku do samego końca udowadniał, że jest najlepszy. Polak najpierw zachwycał swoimi występami na Fiddlesticksu oraz na Kindred. Natomiast potem zaczął się znakomicie pokazywać na Xin Zhao oraz Viego. Ponadto Kacper Słoma zdobył aż pięć nagród MVP mapy.

MSF Vincent „⁠Vetheo” Berrié 🇫🇷

Podobnie jak w przypadku junglera, midlaner mógł być tylko jeden. Vetheo ma za sobą kapitalny split, co jest nie lada zaskoczeniem. Zwłaszcza po średniej wiośnie. W dodatku w fazie zasadniczej Francuz zdobył aż sześć nagród MVP mapy i uważam, że zaraz po Inspiredzie był najlepszym graczem bez podziału na role. Wcześniej pokazywał się z dobrej strony tylko na Zoe. Za to w tym splicie miał genialne gry Akali, Viktorem oraz Syndrą.

G2 Martin „⁠Rekkles” Larsson 🇸🇪

Wśród strzelców nie było jednego wyróżniającego się na tle reszty. Jednak najstabilniejszy był znowu Rekkles. Szwed nigdy nie odstawał od rywali, a raz na jakiś czas prowadził G2 Esports na swoich barkach. Za to dostał trzy nagrody MVP mapy, a najlepiej radził sobie na Kaliście oraz Tristanie.

RGE Adrian „⁠Trymbi” Trybus 🇵🇱

Na pozycji wspierającego z dobrej strony pokazało się kilku zawodników. Z początku świetne gry miał Vander. Za to później formę odpalił Hyllisang. A parę bardzo dobrych gier miał Mikyx oraz Advienne. Jednak na przestrzeni całego splitu najlepszy był Trymbi. Polak miał kilka fenomenalnych gier na Rakanie, Rell, a także Nautilusie. Polski wspierający zdobył tylko jeden tytuł MVP mapy, ale nie to jest najważniejsze, tylko to, że był bardzo ważnym punktem swojej ekipy.