Minęły kolejne dwa tygodnia rozgrywek LEC. Podczas nich wielu graczy się poprawiło, a paru straciło swój błysk. Także czas na przedstawienie mojej najlepszej piątki dwutygodnia głównej europejskiej ligi.

AST Matti „WhiteKnight” Sormunen 🇫🇮

Ciężką decyzją było wskazanie najlepszego toplanera ostatnich dwóch tygodni. Odoamne, HiRit, Adam, Broken Blade – wielu jest solidnych toplanerów, którzy czasem mają swoje gry, ale też zdarza im się zagrać gorzej. Natomiast WhiteKnight też takim jest, jednak gra w dużo słabszej drużynie, niż reszta wymienionych graczy. Fin od początku tego roku wydaje się najmocniejszym punktem swojego zespołu, a ostatnio to coraz bardziej wybrzmiewa. Zwłaszcza Lee Sinem toplaner Astralis miał świetne gry, w których jego inicjacje były kluczem do sukcesu. Za to na innych postaciach też sobie radzi, a co najważniejsze, nawet na lepszych na papierze zawodników, potrafi wygrywać.

RGE Kacper „Inspired” Słoma 🇵🇱

Na jungli można wskazać kilku znakomitych zawodników w Europie. Razork zagrał dwie fenomenalne gry Lee Sinem oraz Rumblem w trzecim tygodniu rozgrywek LEC. Podobnie Selfmade tylko obie poprowadził Lee Sinem. Natomiast Elyoya miał po jednej znakomitej grze i w trzecim i w czwartym tygodniu, Rumblem i Viego. Jednak jest jungler, który radził sobie genialnie na każdej rozegranej mapie w ciągu dwóch tygodni. Chodzi oczywiście o Inspireda. Polak tydzień temu w swoich występach na Kindred wykręcił łącznie statystyki 8/0/17, co robi wrażenie. Za to w piątek rozwalił SK Gaming swoim Viego, a wczoraj pokazał bardzo czystego Volibeara. Trudno nie doceniać junglera Rogue, ponieważ jest najstabilniejszy w lidze i gra bardzo mądrze.

MSF Vincent „⁠Vetheo” Berrié 🇫🇷

Na środkowej alei w LEC brakuje wyróżniającego się na tle innych zawodnika. Larssen ma czasem świetne gry, a czasem jest sporo do tyłu na swojej linii i na pewno nie jest głównym carry swojego zespołu. Nisqy i Lider prezentują ostatnio świetną formę, jednak też zdarzają im się gorsze występy. Za to Vetheo nigdy nie jest bardzo do tyłu i to chciałbym docenić. Nawet w przegranej grze na MAD Lions robił swoje i wygrał na Humanoida. Do tego bardzo dobrze prezentował się w spotkaniach na Excel i Schalke, a na mapie z G2 nie odstawał od Capsa.

RGE Steven „⁠Hans Sama” Liv 🇫🇷

Na pozycji strzelca w LEC jest kilku genialnych zawodników. Trzeba wymienić Rekklesa, Upseta, Kobbe, Patrika, Crownshota i Hans Same. Każdy z nich prezentuje w miarę zbliżony poziom. Jednak w ostatnich dwóch tygodniach to Francuz imponował najbardziej. W każdej grze był do przodu w farmie względem przeciwnika i świetnie się pozycjonował w walkach drużynowych. Co prawda żadnej z czterech ostatnich jego gier nie było wielkich fajerwerek, ale prezentował spokojną i mądrą grę. A innym drużynom można tylko radzić, by nie oddawały mu Dravena.

RGE Adrian „⁠Trymbi” Trybus 🇵🇱

W wybraniu najlepszego wspierającego ostatnich dwóch tygodni w LEC nie miałem prawie żadnego problemu. Jest paru zawodników, którzy potrafią zagrać fenomenalną grę, lub dwie. Natomiast Trymbi zagrał takie cztery z rzędu. W dodatku każdą inną postacią. Tydzień temu Rell i Braumem przeciwko Schalke oraz Astralis prezentował się świetnie. Jednak najbardziej imponował w ten weekend, ponieważ miał genialne inicjacje Galio i Nautilusem. Polak wiosną zadebiutował, a już teraz może śmiało walczyć o miano najlepszego w Europie.