Pracownik Riot Games poinformował o jeszcze jednej nowości, która wejdzie w życie wraz z patchem 10.25. Gracze z najwyższych dywizji będą poletkiem zbierania danych dla sekcji „polecane przedmioty” w sklepie.

Wszyscy gracze League of Legends dobrze wiedzą, że od kilku tygodni w grze korzystamy nie tylko z nowych przedmiotów, ale również i nowego sklepu. Zmienił się nie tylko wygląd tego okienka, ale również algorytm stojący za polecaniem poszczególnych itemów. Riot Games chce ułatwić życie nowym graczom oraz osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z LoL-em, dlatego w zakładce „polecane” przedmioty zmieniają się w zależności od sytuacji na serwerze. Zależą od tego jaki item mityczny wybierzemy jako pierwszy oraz kogo mamy w drużynie przeciwnej.

Żeby usprawnić działanie tego systemu, aby nie polegał tylko na teoretycznej wiedzy Riot Games, studio będzie zbierać dane z gier graczy w najwyższych rangach. Mark Yetter poinformował, że buildy składane przez te osoby będą „paliwem” zasilającym algorytm zbierający i analizujący dane. Będzie on działał globalnie, co oznacza, że np. itemizacja graczy z serwerów koreańskich będzie polecana osobom z zachodu.

Yetter zaznaczył, że nie jest to rozwiązanie idealne, lecz obecnie będzie w stanie zagwarantować mniej doświadczonym graczom wskazówki w momencie, gdy meta zmienia się bardzo dynamicznie. Warto wspomnieć, że patch 10.25 wejdzie w życie w przyszłym tygodniu, dokładniej 9 grudnia. Wczoraj pisaliśmy o dokładnych szczegółach dotyczących tej aktualizacji 10.25, w której zostanie wzmocnione dwadzieścia postaci i drugie tyle przedmiotów.