Już dziś o 18:00 rozpocznie się pierwszy dzień dziewiątej, a zarazem ostatniej kolejki League of Legends European Championship. W pojedynku wieczoru ekipa Mad Lions stanie w szranki z Fnatic.

Rozgrywki regularne wiosennego splitu League of Legends European Championship znajdują się na ostatniej prostej. Już dziś o 18:00 najlepsze zespoły Starego Kontynentu rozpoczną ostatnią kolejkę walki o udział i rozstawienie w playoffach. Z uwagi na problem w postaci koronawirusa, spotkania nadal pozostają rozgrywane w formie online.

Pierwszy dzień dziewiątego tygodnia można opisać jako zetknięcie drużyn z odległych zakątków tabeli wyników. Rozgrywki zainicjuje pojedynek pomiędzy Rogue a SK Gaming, a następnie Team Vitality spróbuje swoich sił w zdobyciu drugiego zwycięstwa w starciu z Misfits Gaming. Schemat zostanie przełamany w meczu wieczoru, gdzie MAD Lions zetrą się z Fnatic. Pełen terminarz spotkań prezentuje się następująco:

  • 18:00 – Rogue vs SK Gaming
  • 19:00 – Team Vitality vs Misfits Gaming
  • 20:00 – G2 Esports vs FC Schalke 04 Esports
  • 21:00 – Excel Esports vs Origen
  • 22:00 – MAD Lions vs Fnatic

Co warto zaznaczyć, bieżąca kolejka będzie pierwszą z zaimplementowanym patchem 10.6. Zobaczymy zatem w grze nowych bohaterów, którzy mogą nam towarzyszyć przez całe nadchodzące playoffy.

Spotkania z League of Legends European Championship są transmitowane przez Polsat Games.